73 سال پس از حمله به هیروشیما؛ ظریف: نظامی‌گری و بی‌اعتنایی آمریکا به حیات بشر پایان نیافته است

شناسه خبر: 141431 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷, ۱۶ : ۲۲ : ۰۰
73 سال پس از حمله به هیروشیما؛  ظریف: نظامی‌گری و بی‌اعتنایی آمریکا به حیات بشر پایان نیافته است
وزیر امور خارجه ایران می‌گوید 73 سال پس از حمله هسته‌ای واشنگتن به هیروشیما، نظامی‌گری و بی‌اعتنایی این کشور به حیات بشر همچنان پابرجاست.
۵۵آنلاین :

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سال‌گرد حمله هسته‌ای ایالات متحده به هیروشیما که به مرگ بیش از 80 هزار انسان منجر شد، در صفحه توئیتر خود ضمن یادآوری این حادثه نوشت: «در سال 1945 و در چنین روزی، آمریکا به اولین و تنها کشوری بدل شد که از سلاح هسته‌ای، آن هم بر روی یک مرکز شهری استفاده کرده است.»

وی در ادامه این پیام توئیتری تصریح کرد: «اکنون و پس از 73 سال، نظامی‌گری آمریکا که دست به توسعه زرادخانه گسترده هسته‌ای زده و در تعارض با ان‌پی‌تی حاضر به نابودی آن نیست،  و بی‌اعتنایی کامل آن به حیات بشر از بین نرفته است.»

آمریکا در روزهای پایانی جنگ دوم جهانی با حمله به دو شهر ژاپنی هیروشیما و ناگازاکی، بیش از 120 هزار نفر را به کام مرگ فرستاد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر