58 درصد معتادان زیر 34 سال هستند

شناسه خبر: 91869 سرویس: اجتماعی سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵, ۰۵ : ۱۶ : ۰۰
58 درصد معتادان زیر 34 سال هستند
مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تحقیقات ما نشان می‌دهد 58 درصد از معتادان زیر 34 سال سن دارند و نشانه‌روی سیستم هوشمند اعتیاد به سمت‌وسوی نوجوانان و جوانان کشور برای ایجاد یک قتل‌عام بین آن‌ها است.
۵۵آنلاین :

حمید صرامی افزود: شواهد در روند فعالیت‌های کشور نشان می‌دهد مداخلات به هر میزان در سنین کودکی و نوجوانی صورت گیرد شرایط برای عدم مصرف مواد مخدر بهتر خواهد بود و تحقیقات ما نشان می‌دهد کماکان مصرف ماده مخدر تریاک، هروئین، شیشه و ماری‌جوانا به ترتیب رتبه‌هایی را به خود اختصاص می‌دهد.

وی ادامه داد: هرمزگان نهمین استانی است که طرح توانمندسازی دانش آموزان در آن اجرا می‌شود و بر این اساس مقرر است با تربیت نیروی انسانی متخصص در سطح مدارس بتوانیم از میزان مصرف مواد مخدر و بروز اعتیاد به‌شدت جلوگیری کنیم.

صرامی افزود: بر اساس این طرح علاوه بر دانش آموزان، آموزش سبک‌های فرزند پروری به پدران و مادران دانش آموزان دوره دوم متوسطه ارائه خواهد شد و در کنار آن به مدیران، معلمان و مشاوران این دوره تحصیلی به‌گونه‌ای آموزش داده خواهد شد که هر معلم به‌گونه‌ای پیام‌آور یک پیام پیشگیری باشد که کلاس‌های درس تبدیل به اقدامات مداخلانه برای پیشگیری از اعتیاد شود.

وی اظهار کرد: تحقیقات ما نشان می‌دهد 58 درصد از معتادان زیر 34 سال سن دارند و نشانه‌روی سیستم هوشمند اعتیاد به سمت‌وسوی نوجوانان و جوانان کشور برای ایجاد یک قتل‌عام بین آن‌ها است.

این مقام مسئول اذعان کرد: قطعاً مداخلاتی که از سوی مدارس برای ایمن‌سازی و توانمندسازی دانش آموزان صورت می‌گیرد یک مداخله بی‌بدیل است و انتظار داریم تمام مدارسی که مشمول این طرح می‌شوند بتوانند با همکاری جدی و مشارکت والدین و معلمان برای ایمن‌سازی دانش آموزان گام‌های جدی‌تری را بردارند.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
همدلی را به کودکانتان یاد بدهید

همدلی را به کودکانتان یاد بدهید!

کودکان برای موفقیت در روابط و زندگی، باید درک درستی از احساسات خود و دیگران و تاثیر آن بر یکدیگر داشته باشند.

ببخشید ولی شما قبلا «بله» را گفته‌اید!

ببخشید ولی شما قبلا «بله» را گفته‌اید!

«اینستاگرام، اجازه ندارد تصاویر یا پیام‌های من را به اشتراک بگذارد.»

اخبار ویدئویی

بیشتر
روسیه ؛ رتبه اول در آتش بازی

روسیه ؛ رتبه اول در آتش بازی

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر