31 میلیارد دلار درآمد خصولتی‌ها به کشور برنگشته است

شناسه خبر: 150802 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷, ۰۶ : ۱۲ : ۰۰
31 میلیارد دلار درآمد خصولتی‌ها به کشور برنگشته است
نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اصل 44 از ابتدا اشتباه تعریف شد گفت: این اصل ثروتی بود که می‌توانست سر سفره همه ملت برود اما به یک میلیون نفر رسید.
۵۵آنلاین :

نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اصل 44 از ابتدا اشتباه تعریف شد گفت: این اصل ثروتی بود که می‌توانست سر سفره همه ملت برود اما به یک میلیون نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، ابوالفضل حسن‌بیگی در سی و یکمین اجلاسیه روسای خانه‌های صنعت و معدن کشور در سمنان اظهار کرد: ایران کشوری است که سرمایه و ثروت آن بیشتر از بسیاری از کشورهای دنیا است لذا اگر درست مدیریت می شد امروز وضعیت اقتصادی بسیار بهتری داشتیم.

وی با بیان اینکه اگر واقعیت ها را بگوییم مشکلات هم حل می شود افزود: ایران برخلاف آمار اعلام شده دارای بیشترین میادین و مخازن نفت جهان است و اگر ایران در آمار در پله های پایین تر اعلام می شود بیشتر به دلایل سیاسی است.

نماینده دامغان با بیان اینکه ما برای 300 سال آینده گاز داریم ادامه داد: اگر حجم واقعی تولیدات نفت و گاز و میعانات ایران معادل سازی شود ایران در حال حاضر روزانه 9 میلیون و 800 هزار بشکه تولید دارد که در حال حاضر روزانه تنها دو میلیون بشکه آن صادر می شود.

وی با بیان اینکه آنها که می گویند ای کاش نفت را نداشتیم، کفران نعمت می کنند افزود: برخلاف نظر برخی من معتقدم ما تا مادامی که این سرمایه ها و ثروت های دیگر را داریم هرگز دچار ناآرامی اجتماعی نمی شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نروژ هم نفت دارد گفت: این کشور با وجود ذخائر نفت، درآمدش در دیگر بخش ها بیشتر از درآمد نفتی است.

اگر وکیل الدوله ها نباشند دولتها توسط نمایندگان کنترل می شودند

وی با بیان اینکه متاسفانه در برخی دولت ها از این سرمایه به درستی استفاده نشد گفت: اگر ما وکیل الدوله نباشیم هر دولتی توسط نمایندگان مردم کنترل می شود.

حسن بیگی ادامه داد: همین نمایندگان بودند که سبب شدند که سرمایه ای که توسط یک رئیس جمهور به دست آمد در دور بعد توسط رئیس جمهور بعدی به هدر برود و به خصولتی ها داده شود و اینگونه بود که سرمایه ای که می توانست سر سفره همه ایرانی ها برود محدود به یک میلیون نفر شد.

31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است!

وی با بیان اینکه هر سه قوه در این واگذاری های اشتباه مقصرند افزود: دولت و مجلس اشتباهاتی داشتند و بدتر از این دو قوه قضاییه هم نظارت خوبی نداشت.

این نماینده اصولگرا ادامه داد: اگر شیوه واگذاری ها دولت هشتم ادامه می یافت و دولت بعدی آن را به خصولتی ها واگذار نمی کرد امروز این مشکلات را نداشتیم.

وی با انتقاد از برخی از این شرکت های خصولتی گفت: تنها در سال گذشته 31 میلیارد دلار درآمد بخش خصوصی و خصولتی به خارج رفته و به کشور برنگشته و عمدتا در کشورهای خارجی و به ویژه کشورهای همسایه سرمایه گذاری شده است.

نماینده دامغان با بیان اینکه دولت توان مقابله با این ها را ندارد گفت: این افراد از بیرون هدایت می شوند و باید با آنها برخورد شود.

در حق بخش معدن ظلم شده

حسن بیگی بر ضرورت توجه به انتظام در مدیریت ها تاکید کرد و گفت: مدیریت در کشور ما هیاتی است ولی در دیگر کشورها مدیریت نظام مند و نظامی است.

وی از ذخایر معدنی به عنوان ثروتی بزرگ برای کشور نام برد و گفت: متاسفانه در حق بخش معدن ظلم شده و از این ظرفیت کم نظیر استفاده نشده است.

نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس استان سمنان و خصوصا دامغان از ذخایر معدنی بی نظیری برخوردار است گفت: با این وجود ما در دامغان سه هزار فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار داریم.

وی با بیان اینکه مهمترین معادن مس با خلوص بالای کشور در دامغان وجود دارند ادامه داد: متاسفانه از این پتانسیل عظیم درست استفاده نشده وگرنه این بخش می توانست اشتغال منطقه را دگرگون کند.

وی با انتقاد از بی توجهی به فرهنگ کار در کشور گفت: در کشوری مثل امریکا عشق رئیس جمهور این است که در تعطیلات به گاوداری یا مزرعه اش برود اما در کشور ما به این منابع مهم بی توجهی می شود.

این نماینده با بیان اینکه خیلی از کشورها این منابع ایران را ندارد گفت: اگر مدیریت درستی صورت گیرد و از منابع ملی و انسانی و اقتصادی استفاده شود جمهوری اسلامی به توفیقات بزرگ تری می رسد و ان شالله در آینده هم هیچ مشکلی نخواهیم داشت.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر