شاعر برنده نوبل ادبیات درگذشت

شناسه خبر: 98784 سرویس: فرهنگ و هنر جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵, ۰۰ : ۲۳ : ۰۰
شاعر برنده نوبل ادبیات درگذشت
معروف‌ترین کتاب شعر درک والکوت ارجاعاتی به هومر و شخصیت‌های مهم او در "ایلیاد" دارد.
۵۵آنلاین :

 درک والکوت شاعر و نمایشنامه‌نویس که در 1992 برنده جایزه نوبل ادبیات شد، جمعه صبح در خانه خود در سنت لوسیا از دنیا رفت. او 87 ساله بود.

دلیل درگذشت والکوت هنوز مشخص نیست، اما جف سروی سخنگوی انتشارات فارار، اشتراوس و ژیرو ناشر آثار والکوت گفت او مدتی بیمار بود و به تازگی از بیمارستان به خانه‌اش برگشته بود.

والکوت متولد ژانویه 1930 در سنت لوسیا (یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب و در آستانه اقیانوس اطلس) بود. پدرش کارمند و مادرش آموزگار بود. والکوت در یک ‌سالگی پدرش را از دست داد. او هجده ساله بود که اولین مجموعه شعر خود را چاپ کرد.

او در 1975 جزایر کارائیب را به مقصد شهر نیویورک ترک کرد. او در این هنگام 27 سال داشت و می‌خواست در راکفلر، تئاتر بخواند. والکوت عمر خود را وقف کارائیب کرد، اما در تمام این مدت، وسوسه سفر، عزیمت و خصوصاً اروپا هم در او بسیار شدید بود.

از جمله آثار او می‌توان به "Omeros" در 1990 اشاره کرد که بسیاری از منتقدان آن را دستاورد مهم والکوت می‌دانند. این اثر متشکل از هفت کتاب و شامل 64 فصل است. کتاب شعر والکوت اقتباسی بسیار آزاد است و ارجاعاتی به هومر و شخصیت‌های مهم او در "ایلیاد" دارد.

جایزه اُبی، جایزه "نابغه" بنیاد مک‌آرتور، جایزه جامعه سلطنتی ادبیات بریتانیا، مدال شعر ملکه و جایزه تی. اس. الیوت از دیگر جوایزی است که والکوت در دوران کاری خود دریافت کرد.


منبع : هنر آنلاین
برچسب ها
انتشاراتجایزه
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

واقعیت آنکه، ما نیاز داریم تا از برخی از سازوکارهای پشت پرده ستاره های اینستاگرامی آگاه شویم. این متن شاید در قسمت هایی تلخ و یا شاید هم سطحی به نظر آید ولی قصد آن صرفا ارتقاء آگاهی های عمومی درباره مسائل این روزهای ما در فضای مجازی است.

چرا رابطه آمریکا و ایران راه به جایی نمی برد؟

بعد از روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ کمتر کسی فکر می کرد پرتلاطم ترین دوران روابط ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری او اتفاق بیفتد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر