بیوه انگلیسی ۳ داعشی: پشیمانم!

شناسه خبر: 192631 سرویس: تصویر ، گوناگون پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸, ۱۶ : ۲۱ : ۰۰
بیوه انگلیسی ۳ داعشی: پشیمانم!
یک زن ۲۵ ساله انگلیسی که با عضویت در داعش سه بار ازدواج کرده می گوید من هرگز به عضویت داعش درنیامدم. در مراحلی، من را مجبور کردند ازدواج کنم و نمی‌توانم بگویم چند بار تلاش کردم فرار کنم.
۵۵آنلاین :

 یک عروس داعشی که متهم به جذب و استخدام دختران نوجوان در داعش است، ضمن انتشار یک عذرخواهی، تقاضا کرده است که اجازه داده شود به انگلیس بازگردد تا در آنجا در دادگاه محاکمه شود.

 طوبی گوندال که هر سه همسرش در جنگ برای داعش کشته شده‌اند، یک سال همراه با صدها زن و کودک خارجی در اردوگاهی در شمال سوریه در بازداشت بوده است.

گوندال که در گذشته در آموزشگاهی در محله والتَم اِستوُ در شرق لندن درس می‌خوانده است، در نامه سرگشاده‌ای به جامعه انگلیس، از دولت تقاضا کرده است که او و دو کودک خردسالش را به کشور بازگردانند.

وی در آن نامه نوشته است: این تنها بر عهده دولت من نیست که من را برای یک سال در این محل نگاه‌داشته است. می‌خواهم در یک دادگاه انگلیسی محاکمه شوم. می‌خواهم تاوان (اشتباهاتم) را بپردازم. می‌خواهم انگلیس عذرخواهی من را بپذیرد و فرصتی دیگر به من بدهد.

(تصویر)

به‌رغم وجود شواهدی حاکی از این که گوندال در پست‌های اینترنتی حملات تروریستی را جشن گرفته است و از خواهران خواسته است تا به داعش بپیوندند، او اکنون داعش را گروهی جنایتکار می‌خواند و می‌گوید، من یک تروریست نیستم.

در آن نامه که در نشریه ساندی تایمز منتشر شده است، گوندال ۲۵ ساله می‌گوید: هرگز به شما صدمه‌ای نزده‌ام و نمی‌زنم. من یک هدف آسیب‌پذیر برای استخدام کنندگان داعش بودم. مرا استثمار و ترغیب کردند که این فریضه یک مسلمان است که به سوریه برود.

(تصویر)

وی افزود: من هرگز به عضویت داعش درنیامدم. در مراحلی، من را مجبور کردند ازدواج کنم و نمی‌توانم بگویم چند بار تلاش کردم فرار کنم. از همان ابتدا می‌خواستم (داعش را) ترک کنم، اما غیرممکن بود.

این زن در ادامه این نامه می‌نویسد: هرچند من باید به خاطر سفر به سوریه مسئول شناخته شوم، اما کودکان من بسیار معصومند. آن‌ها خطا نکرده‌اند.

(تصویر)

طوبی گوندال که پیش از ترک بریتانیا دانشجوی دانشگاه گولد اسمیت بوده است، می گوید، هرچند در فرانسه متولد شده و دارای گذرنامه فرانسوی است، اما از سن سه سالگی در لندن ساکن بوده است و دارای اجازه اقامت دایمی در انگلیس است.

گوندال در ماه نوامبر سال گذشته به دستور وزارت کشور انگلیس از بازگشت به انگلیس محروم شد، اما پسرش دارای تابعیت انگلیسی است، زیرا پدرش که خود را در یک حمله انتحاری در عراق منفجر کرد، انگلیسی بود.

(تصویر)

گوندال می‌گوید: عمیقا آرزو می‌کنم دولت انگلیس به من اجازه بازگشت بدهد. می‌خواهم ثابت کنم که عوض شده‌ام؛ فردی به مراتب بهتر برای جامعه.

این زن داعشی حتی پیشنهاد کرده است که به عنوان بخشی از برنامه توان‌بخشی اخلاقی‌اش، به اقداماتی که برای جلوگیری از افراط‌گرایی در میان مسلمانان انگلیس در نظر گرفته شده است، کمک کند.

(تصویر)

پریتی پاتل وزیر کشور انگلیس تاکید کرد که هرگز به حامیان داعش اجازه بازگشت به کشور داده نخواهد شد.

(تصویر)

(تصویر)

 

منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ ۲۱:۴۵
اینها مانیک بودند بخاطر مسائل جنسی به عضو داعش درآمدند براشون مهمک نبوده فقط میخواستند رابطه جنسی زیاد داشته باشند
4 3 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

ببخشید که ما بنزین را گران کردیم!

به بهانه توییت حسام الدین آشنا

استيضاح ترامپ از كجا آب ميخورد؟

اقدامات ترامپ مانند خروج از برجام،اقدامات نظامى در افغانستان،روابط ضد و نقيض با عربستان و ...بدون پشتوانه سياسى و منطقى محكم اتفاق افتاد و جهان را شوكه كرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر