دستگیری مرد زن‌نمای فالگیر؛ درمان ناباروری ۵ میلیون تومان!

شناسه خبر: 181918 سرویس: اجتماعی ، گوناگون يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۳ : ۰۰
دستگیری مرد زن‌نمای فالگیر؛ درمان ناباروری ۵ میلیون تومان!
رمالان اینترنتی با درج مطالبی در شبکه‌های مجازی، مانند حل مشکلات خانوادگی و زناشویی، مسائل عشقی، مشکلات مالی، دعا برای خوشبختی و خبر از آینده در کانال‌ها و صفحات مجازی خود، افراد را ترغیب به گرفتن فال و دعانویسی کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها می‌کنند،
۵۵آنلاین :

مرد زن‌نمای فالگیر که با هویتی جعلی در اینستاگرام کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتای یزد توضیح داد: در پی شکایت زنی مبنی‌بر کلاهبرداری ۵۰ میلیون‌ریالی زن فالگیر از وی در شبکه‌های اجتماعی، با ترفند درمان ناباروری با فال‌بینی و دعانویسی، پیگیری پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهاراتش عنوان کرد؛ کلاهبردار تبلیغ خود را در یکی از گروه‌ها با عنوان فالگیری درج کرده بود که با وی چت کردم و پس از طرح موضوع ناباروری خود، وی مدعی شد در این زمینه می‌تواند کمکم کند و برای بهتر نتیجه‌گرفتن یکی از دوستان دعانویس وی نیز قادر به حل مشکل من است. بدون اطلاع همسرم برای فالگیری دو میلیون تومان و برای دعانویسی سه میلیون تومان پرداخت کردم که آن را از خواهرم قرض گرفتم.

رئیس پلیس فتای استان یزد گفت: با توجه به اهمیت موضوع، متهم شناسایی و با بررسی‌های فنی به‌عمل‌آمده مشخص شد مرد زن‌نمای فالگیر با هویت کاذب در اینستاگرام با شاکی چت کرده و او را فریب داده است.

ابوطالبی تأکید کرد: اعتمادبه‌نفس بالا، فن بیان خوب، جلب اعتماد مشتری و ارائه فهرستی از خدمات متنوع از ویژگی‌های کسانی است که به شغل فالگیری، رمالی و پیشگویی مشغول هستند. این افراد با بیان چند جمله می‌توانند مشتریانشان را تا ساعت‌ها و حتی روز‌ها شاد و به زندگی امیدوار کنند یا در مقابل با گفتن جمله‌ای تأثیرگذار ذهن و روح آن‌ها را برهم بریزند و به اطرافیان و حتی نزدیک‌ترین کسانشان بدبین کنند.

این برنامه هر روز افرادی است که شغل پردرآمد فالگیری و برای خودشان هم انواع و اقسام القاب را انتخاب می‌کنند. این مقام انتظامی در ادامه گفت: کاربران باید با ارتقای سطح سواد رسانه‌ای خود به تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی، به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، اعتماد نکرده و فریب نخورند، زیرا آسیب‌های ناشی از این‌گونه کلاهبرداری‌ها اعتیاد به فال و ایجاد مشکلات روحی و روانی و از سویی ازهم‌پاشیدگی خانواده‌ها، کلاهبرداری، ضرر‌های مالی، آسیب‌های جانی و ... است.

وی ادامه داد: رمالان اینترنتی با درج مطالبی در شبکه‌های مجازی، مانند حل مشکلات خانوادگی و زناشویی، مسائل عشقی، مشکلات مالی، دعا برای خوشبختی و خبر از آینده در کانال‌ها و صفحات مجازی خود، افراد را ترغیب به گرفتن فال و دعانویسی کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها می‌کنند، به‌طوری‌که با ارائه شماره‌حساب، از کاربران می‌خواهند پول را به حسابشان واریز کنند که لازم است افراد و خانواده‌ها هرگز به این سایت‌ها اطمینان نکرده و با فرهنگ‌سازی، تقویت باور‌های دینی و افزایش آگاهی با این پدیده نوظهور مقابله کنند.


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا انسان ها کار را به پایان نمی رسانند؟

لحظه تحویل سال اخیری را که گذشت به خاطر دارید چه قولی به خودتان داده اید؟ آیا به آن قول و حرف هایی که زده اید پایبند بوده اید؟ به ۱۰ سال گذشته برگردید.

این کتاب‌ها را نخوانید

آثاری که بعد از چند بار تجدید چاپ از بازار جمع آوری می‌شود

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر