زمین‌‌لرزه 6 ریشتری در چین 12 کشته و 134 زخمی برجا گذاشت

شناسه خبر: 177503 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸, ۱۸ : ۱۶ : ۰۰
زمین‌‌لرزه 6 ریشتری در چین 12 کشته و 134 زخمی برجا گذاشت
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6 ریشتر، جنوب غربی چین را لرزاند که در نتیجه آن دستکم 12 نفر جان خود را از دست دادند و 134 نفر دیگر زخمی شدند.
۵۵آنلاین :

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6 ریشتر،اواخر روز گذشته (دوشنبه) جنوب غربی چین را لرزاند و در نتیجه آن دستکم 12 نفر جان خود را از دست دادند و 134 نفر دیگر زخمی شدند.

بنا به گزارش شبکه «سی ان ای»، شدت زمین لرزه به اندازه‌ای بالا بوده است که شمار زیادی از سازه‌ها آسیب دیده یا به طور کامل در خارج از منطقه «ایبین» در استان «سیچوآن» تخریب شده است.

 

تیم نجات در حال خارج کردن اجساد و بازماندگان این حادثه را از زیر آوارها است و برخی از تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهد که دکل‌های برق بر روی سقف ساختمان سقوط کرده است.

 

خبرگزاری «شینهوا» نیز درباره این حادثه گزارش کرد که شدت زمین‌لرزه موجب ایجاد شکاف‌هایی در چندین بزرگراه شده است و یکی از بزرگراههای اصلی که منطقه ایبین و ژویانگ را به یکدیگر متصل می‌کند، مسدود شده است.

 

طبق این گزارش، بیش از 10 هزار اتاق و تعداد نامشخصی از ساختمان متحمل آسیب‌هایی شده است و 12 ساختمان نیز در منطقه ایبین به طور کامل فروریخته است.

 بیش از 500 آتش‌نشان به محل حادثه اعزام شده‌اند و تیم نجات حدود پنج هزار چادر برای مردم منطقه زلزله‌زده ارسال کرده اند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زنان و کودکان چقدر از بحران‌های زیست‌محیطی آسیب می‌بینند؟

«تاثیر تغییراقلیم روی آن بخشی از جامعه که به منابعی طبیعی وابسنگی دارد، بیشتر است. این افراد معمولا ظرفیت واکنش دادن به حوادث طبیعی مثل خشکسالی، سیل و طوفان را ندارند. زنان معمولا در شرایط فقر با خطرات بیشتری از گرمایش جهانی روبرو می‌شوند و اکثر جمعیت فقیر جهان را هم زنان تشکیل می‌دهند.»

ایران برنده نهایی قدرت‌نمایی در خاورمیانه

موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک مستقر در لندن در یک گزارش مفصل استدلال کرده است که ایران بازی ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیک منطقه را به سود خود رقم زده است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ نمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرس

ویدئو؛ روسیه در شوک؛ استاد دانشگاه دوستش را ارّه کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر