۹۷ کودک در هند بر اثر التهاب مغز جان باختند

شناسه خبر: 177372 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸, ۲۴ : ۱۷ : ۰۰
۹۷ کودک در هند بر اثر التهاب مغز جان باختند
مقام‌های هند امروز دوشنبه اعلام کردند که ۹۷ کودک طی یک ماه گذشته، در ایالت «بیهار» این کشور بر اثر بیماری ویروسی «التهاب مغز» جانشان را از دست داده‌اند.
۵۵آنلاین :

منابع رسانه‌ای امروز دوشنبه از تلفات تکان‌دهنده بیماری ویروسی التهاب مغز یا «انسفالیت» در شرق هند با حدود ۱۰۰ کشته از کودکان خبر دادند.

بنا بر گزارش «رویترز»، «شایلش پراساد سینگ»یک مقام وزارت بهداشت هند در ایالت «بیهار» این کشور خبر داده که طی یک ماه اخیر ۹۷ کودک بر اثر التهاب مغز (انسفالیت) جان سپردند و ۱۴۶ کودک هم مبتلا به این بیماری شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

«سونیل رام» پدر دختر ۱۰ ساله‌ای که بر اثر این بیماری جان داده است، به رویترز گفت: «هیچ امکانات (پزشکی) خوبی در اینجا نیست. اگر امکانات خوب بودند، دخترم هزگز جانش را از دست نمی‌داد».


کودکان بیمار هند

مقام‌های ایالتی و دولت مرکزی هند اعلام کرده‌اند که آنها هر کاری که توانسته‌اند، برای درمان کودکان بیمار انجام داده‌‌اند و تلاش‌هایشان ادامه دارد.

پنج سال قبل، شیوع یک بیماری مشابه با التهاب مغز در ایالت بیهار که سومین ایالت پرجمیعت شبه‌قاره هند است، ۳۸۰ کشته بر جای گذاشته بود.

در افراد مبتلا به التهاب مغز (انسفالیت) که یک بیماری ویروسی است، نشانه‌هایی از قبیل تب شدید، استفراغ دیده می‌شود و در موارد حاد امکان تشنج، فلج و به کما رفتن بیمار هم وجود دارد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تا 11 شب کار کردن رییس جمهور «پُز» دادن دارد؟

در ایران آنقدر دولت بزرگ است و همه امور به دامن دولت گره زده شده که رییس جمهور، برای اداره امور و رسیدن به خرج و برج دولت، وقت کم می‌آورد. رییس جمهور در ایران باید نگران همه چیز و همه کس باشد. واقعا اگر اداره بخش‌های مختلف کشور در ید بخش خصوصی بود، دیگر احتیاج نبود روحانی یا هر رییس جمهوری تا 11 شب یا بیش تر از آن کار کند.

طرح چین برای تصاحب بازار استراتژیک ایران

كل مصرف زعفران در بازارهاي جهاني 400 تن است و علي شريعتي‌مقدم، رئيس كميسيون كشاورزي اتاق ايران خبر مي‌دهد كه چين برنامه‌ دارد ميزان زعفران توليدي خود را تا 100 تن افزايش دهد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: اردوغان زمانی نفت می‌دزدید و حالا زمین می‌دزدد

ویدئو: انتخابات کانادا؛ جاستین ترودو دولت اقلیت تشکیل می‌دهد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر