نتیجه‌ای یافت نشد.

۹۷ کودک در هند بر اثر التهاب مغز جان باختند

شناسه خبر: 177372 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸, ۲۴ : ۱۷ : ۰۰
۹۷ کودک در هند بر اثر التهاب مغز جان باختند
مقام‌های هند امروز دوشنبه اعلام کردند که ۹۷ کودک طی یک ماه گذشته، در ایالت «بیهار» این کشور بر اثر بیماری ویروسی «التهاب مغز» جانشان را از دست داده‌اند.
۵۵آنلاین :

منابع رسانه‌ای امروز دوشنبه از تلفات تکان‌دهنده بیماری ویروسی التهاب مغز یا «انسفالیت» در شرق هند با حدود ۱۰۰ کشته از کودکان خبر دادند.

بنا بر گزارش «رویترز»، «شایلش پراساد سینگ»یک مقام وزارت بهداشت هند در ایالت «بیهار» این کشور خبر داده که طی یک ماه اخیر ۹۷ کودک بر اثر التهاب مغز (انسفالیت) جان سپردند و ۱۴۶ کودک هم مبتلا به این بیماری شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

«سونیل رام» پدر دختر ۱۰ ساله‌ای که بر اثر این بیماری جان داده است، به رویترز گفت: «هیچ امکانات (پزشکی) خوبی در اینجا نیست. اگر امکانات خوب بودند، دخترم هزگز جانش را از دست نمی‌داد».


کودکان بیمار هند

مقام‌های ایالتی و دولت مرکزی هند اعلام کرده‌اند که آنها هر کاری که توانسته‌اند، برای درمان کودکان بیمار انجام داده‌‌اند و تلاش‌هایشان ادامه دارد.

پنج سال قبل، شیوع یک بیماری مشابه با التهاب مغز در ایالت بیهار که سومین ایالت پرجمیعت شبه‌قاره هند است، ۳۸۰ کشته بر جای گذاشته بود.

در افراد مبتلا به التهاب مغز (انسفالیت) که یک بیماری ویروسی است، نشانه‌هایی از قبیل تب شدید، استفراغ دیده می‌شود و در موارد حاد امکان تشنج، فلج و به کما رفتن بیمار هم وجود دارد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر