۷۵ درصد مصدومان جاده‌ای جان می‌بازند

شناسه خبر: 147325 سرویس: NGO ، گوناگون چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷, ۵۹ : ۱۰ : ۰۰
۷۵ درصد مصدومان جاده‌ای جان می‌بازند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از تحقق کاهش ۳۰ درصدی تلفات حوادث رانندگی به ازای هر ۱۰ هزار کشته براساس برنامه ششم خبر داد.
۵۵آنلاین :

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از تحقق کاهش ۳۰ درصدی تلفات حوادث رانندگی به ازای هر ۱۰ هزار کشته براساس برنامه ششم خبر داد.

سردار تقی مهری در مراسم رونمایی از طرح ارتقاء سلامت رانندگان که صبح امروز با حضور جانشین فرمانده ناجا و معاون وزیر بهداشت در شهرک آزمایش برگزار شد،‌ گفت: یکی از راهبردهای پلیس راهور کنترل رفتار رانندگان پرخطر است که در همین راستا باید از تجهیزات و امکانات جدید استفاده کنیم.
مهری با بیان اینکه براساس قانون راهنمایی و رانندگی، رانندگانی که مرتکب تخلفات پرخطر شوند، از رانندگی محروم می‌شوند، اظهارکرد: یکی از عوامل رانندگی پرخطر استفاده از مواد مخدر و الکل است که در همین راستا نیز از کیت‌های جدید تشخیص مصرف مواد مخدر در میان رانندگان استفاده می‌کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به قانون راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت: این قانون در کنار اقدامات و تلاش ماموران پلیس سبب کاهش تلفات و تصادفات راهنمایی و رانندگی شد.
مهری با بیان اینکه در ماه‌های تیر و مرداد امسال شاهد کاهش حوادث رانندگی در کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بودیم، گفت: آمارهای ما نشان می‌دهد که ۷۵ درصد جان‌باختگان حوادث رانندگی در جاده‌ها جان خود را از دست داده‌اند که ۵۷ درصد از جان‌باختگان نیز مربوط به سواری‌ها بوده و ۳۰ درصد نیز مربوط به موتورسیکلت سواران است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون گواهینامه رانندگی در کشور صادر شده است، گفت: همچنین ۲۲ میلیون دستگاه خودرو و ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار موتورسیکلت در سطح کشور در حال تردد است.


منبع : تابناک
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر