نتیجه‌ای یافت نشد.

۴ درخت کهنسال استان مرکزی در فهرست میراث ملی کشور ثبت شد

شناسه خبر: 168650 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸, ۱۸ : ۲۳ : ۰۰
۴ درخت کهنسال استان مرکزی در فهرست میراث ملی کشور ثبت شد
معاون اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: برمبنای تصمیم کمیته بررسی پرونده‌های ثبت داشته های طبیعی کشور، چهار درخت کهن استان مرکزی در فهرست میراث ملی طبیعی به ثبت رسید.
۵۵آنلاین :

محسن کریمی اظهار داشت: پرونده ثبت این درختان در روستاهای الویر زرندیه، روستای نیوشت ساوه، روستای زر دلیجان، روستای راونج دلیجان مورد بررسی و تائید نهایی قرار گرفت و این چهار درخت کهنسال چنار در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسیدند.

معاون میراث فرهنگی افزود: این آثار علاوه بر رعایت حقوق مالکانه، زیر نظر و حمایت سازمان میراث فرهنگی خواهند بود و تدوین ضوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم آثار بر عهده این سازمان است.

کریمی تاکید کرد: هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی برای تخریب یا تغییر در اصالت این درختان ممنوع است چراکه درختان کهنسال دارای زیبایی طبیعی و به عنوان یک موجود زنده کهنسال، دارای ارزش تاریخی و طبیعی بوده می‌توانند یکی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری استان باشند.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر