نتیجه‌ای یافت نشد.

۴ درخت کهنسال استان مرکزی در فهرست میراث ملی کشور ثبت شد

شناسه خبر: 168650 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸, ۱۸ : ۲۳ : ۰۰
۴ درخت کهنسال استان مرکزی در فهرست میراث ملی کشور ثبت شد
معاون اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: برمبنای تصمیم کمیته بررسی پرونده‌های ثبت داشته های طبیعی کشور، چهار درخت کهن استان مرکزی در فهرست میراث ملی طبیعی به ثبت رسید.
۵۵آنلاین :

محسن کریمی اظهار داشت: پرونده ثبت این درختان در روستاهای الویر زرندیه، روستای نیوشت ساوه، روستای زر دلیجان، روستای راونج دلیجان مورد بررسی و تائید نهایی قرار گرفت و این چهار درخت کهنسال چنار در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسیدند.

معاون میراث فرهنگی افزود: این آثار علاوه بر رعایت حقوق مالکانه، زیر نظر و حمایت سازمان میراث فرهنگی خواهند بود و تدوین ضوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم آثار بر عهده این سازمان است.

کریمی تاکید کرد: هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی برای تخریب یا تغییر در اصالت این درختان ممنوع است چراکه درختان کهنسال دارای زیبایی طبیعی و به عنوان یک موجود زنده کهنسال، دارای ارزش تاریخی و طبیعی بوده می‌توانند یکی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری استان باشند.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر