نتیجه‌ای یافت نشد.

۴۹ میلیون اکانت اینستاگرام هک شد

شناسه خبر: 174153 سرویس: فناوری ، گوناگون سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۹ : ۲۲ : ۰۰
۴۹ میلیون اکانت اینستاگرام هک شد
۴۹ میلیون اکانت و حساب کاربری در اینستاگرام مورد نفوذ هکرهای ناشناسی قرار گرفته که این اطلاعات را بدون گذرواژه بر روی سرویس وب آمازون قرار داده بوده‌اند.
۵۵آنلاین :

گزارش‌ها حاکی است که حساب کاربری و اطلاعات خصوصی میلیون‌ها اینفلوئنسر در شبکه اجتماعی اینستاگرام افشا شده است.

خبر افشای اطلاعات خصوصی و نقض حریم شخصی کاربران در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی همواره یکی از داغ‌ترین اخبار در سال‌های اخیر بوده است که متأسفانه تاکنون هیچ راهکاری برای جلوگیری از آن ارائه و در نظر گرفته نشده است.

حالا این طور که به نظر می‌رسد باری دیگر میلیون‌ها کاربر معروف و به اصطلاح اینفلوئنسر گرفتار افشای اطلاعات شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام شده اند و از این مساله نیز به شدت خشمگین شده‌اند.

وب سایت تک کرانچ در این باره می‌نویسد: ۴۹ میلیون اکانت و حساب کاربری در اینستاگرام مورد نفوذ هکرهای ناشناسی قرار گرفته که این اطلاعات را بدون گذرواژه بر روی سرویس وب آمازون قرار داده بوده‌اند.

این اطلاعات شامل اطلاعات ارزشمندی از کاربران همچون اطلاعات تماس، آدرس پست الکترونیکی، تصاویر پروفایل و تعداد فالوئرها (دنبال کنندگان) و میزان تأثیرگذاری محتوای به اشتراک گذاشته شده آنها را شامل می‌شود.

نخستین بار یک پژوهشگر امنیتی به نام آنوراگ سین بود که این پایگاه داده را یافت و کارشناسان فعال در تک کرانچ نیز رد این اطلاعات افشا شده را در یک شرکت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مستقر در هند پیدا و ردگیری کردند. نحوه فعالیت این شرکت بدین صورت بوده است که با استفاده از شاخص‌های خاص خود به سایر افراد و شرکت‌ها کمک می کرده تا مبلغ پرداختی به افراد مشهور برای تبلیغات را تخمین بزند. البته این درحالیست که زمانی که کارشناس مربوطه با این شرکت تماس گرفت، تمامی اطلاعات مذکور از این پایگاه داده حذف شد و این شرکت نیز از پاسخ به سوالات کارشناسان خودداری کرد.

هنوز اینستاگرام و فیس‌بوک به عنوان شرکت مادر این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار، در خصوص افشای اطلاعات خصوصی مربوط به میلیون‌ها کاربر معروف و اینفلوئنسر واکنشی نشان نداده‌اند.

البته این مساله تازه‌ای نیست و همواره اطلاعات افراد و کاربران معروف مورد علاقه و هدف هکرها و مجرمان سایبری بوده


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر