۳۰ دوره آموزشی رایگان در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران دماوند برگزار شد

شناسه خبر: 197304 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، گوناگون جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۴۶ : ۰۹ : ۰۰
۳۰ دوره آموزشی رایگان در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران دماوند برگزار شد
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران شهرستان دماوند با بیان اینکه این مرکز دارای هفت کارگاه آموزشی است، گفت: از آغاز سال جاری در چهار گروه خدمات، کشاورزی، صنعت و فرهنگ و هنر ، ٣٣ دوره آموزش رایگان برگزار شد.
۵۵آنلاین :

لیلا آقارفیعی روز جمعه  اظهار داشت: کارگاه های آموزشی مرکز فنی و حرفه ای خواهران شهرستان دماوند شامل صنایع چوب، فناوری اطلاعات، قالی بافی، صنایع دستی، هنرهای تزئینی، هنرهای تجسمی و صنایع دستی بافت است که بصورت رایگان در اختیار هنرجویان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه این مرکز دارای ۵ مربی بوده که در هر شیفت آموزشی ۷۰ نفر کارآموز آموزش می بینند، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۷۴ نفر هنرآموز با ۸۰هزار و ۸۱۹ نفر ساعت آموزش دیدند که این میزان عملکرد با توجه تعهد ۶۷هزار و ۱۸۷ نفرساعت بیش از تعهد بوده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان دماوند ادامه داد: در خوشه خدمات آموزش فنی و حرفه ای دماوند که شامل فناوری های اطلاعات، امورمالی و بازرگانی به دلیل وجود آموزشگاه های آزاد فعالیت چندانی نداشته است؛ در این گروه آموزشی ۵۶ نفر با ۸ هزار و ۵۸۴ نفر ساعت آموزش دیده اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خوشه صنعت شامل دوره های صنایع چوب بوده و بسیار گسترده است، گفت: هم اکنون تعداد کارآموزان این رشته ۵۶ نفر و عملکرد مرکز ۱۶هزار ۵۰۰ نفر ساعت طی هفت ماه نخست سال است.

وی خاطرنشان کرد: خوشه فرهنگ و هنر شامل هنرهای تجسمی، هنرهای تزئینی، دوخت سنتی و صنایع بافت است که عملکرد مرکز ۵۴ هزار ۴۷۵ نفر ساعت بوده که بخشی از آن به آموزش های روستایی مربوط می شود؛ همچنین در ابتدای سال ۲ دوره کشاورزی برگزار شده و ۲۲ نفر شرکت با۱۲۶۰ نفر ساعت شرکت کردند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ایی خواهران دماوند در خصوص جذب کارآموزان در بازار کار، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات این نهاد در حوزه کارآفرینی و فعالیت در بازار کار، هماهنگی و تعامل با دیگر نهادها برای تشکیل تعاونی است تا علاوه بر ایجاد اشتغال، هم‌افزایی نیز بین کارآموزان صورت شود.

آقارفیعی گفت: کسانی که مدارک فنی و حرفه ای داشته باشند، میتوانند در سایت مشاغل خانگی ثبت نام کرده و جهت وام کسب و کار اقدام نمایند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تراژدی بیسوادی مدرن و فرهنگ عامه

سواد، شعور و آگاهی، الزاما از مسیر مدرسه و دانشگاه کسب نمی‌شود. کسب معرفت، خود نیاز به معرفت دارد. یعنی فرد باید به این درجه از آگاهی برسد که به سمت کسب معرفت حرکت کند. هیچ معرفتی، تصادفی خلق نمی شود و محصول ارث پدری نیست. معرفت به هیچ کس به ارث نرسیده است. همان طور که سواد، محصول خواست و طلب است و نه میراث گذشتگان. ملت با سواد، ملتی است که راهبری آن آسان است.

درس روزگار به سیاست‌گذار

تاوان پرهیز از اصلاحات تدریجی چیست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر