۱۳ حفار غیر مجاز آثار تاریخی در ایلام دستگیر شدند

شناسه خبر: 184572 سرویس: توسعه ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴ : ۱۴ : ۰۰
۱۳ حفار غیر مجاز آثار تاریخی در ایلام دستگیر شدند
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با اشاره به ۹۷۰ مورد بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی استان، گفت: در جریان این بازدیدها ۱۳ حفار غیر مجاز آثار تاریخی دستگیر شدند.
۵۵آنلاین :

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده افزود: این افراد به دلیل تخلفات حفاری های غیرمجاز در شهرستان های ایلام، آبدانان و دهلران در سه ماهه نخست امسال با همکاری نیروی انتظامی  دستگیر شدند. 

وی با بیان اینکه افراد دستگیر شده بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند، افزود: با همکاری پرسنل نیروی انتظامی استان از حفاران غیرمجاز، پنج دستگاه فلزیاب، ۱۸ قلم شی تاریخی و ۱۰ عدد سکه کشف و ضبط شده است. 

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام تاکید کرد: هرگونه حفاری و کاوش برای دستیابی به اشیای تاریخی ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود و فرد خاطی در صورت استفاده از فلزیاب به اشد مجازات مقرر در قانون محکوم خواهد شد.

وی آثار فرهنگی و تاریخی را شهود تمدن، سند هویت و افتخار ملی دانست و خواستار صیانت از آن ها توسط همه اقشار مختلف اجتماعی شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر