نتیجه‌ای یافت نشد.

یک سوم ذخایر نفت جهان تحت تحریم آمریکاست!

شناسه خبر: 176420 سرویس: گوناگون يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸, ۱۷ : ۱۵ : ۰۰
یک سوم ذخایر نفت جهان تحت تحریم آمریکاست!
به گفته مدیرعامل روس‌نفت، تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و روسیه باعث شده حدود یک سوم از ذخایر نفت جهان تحت تحریم قرار بگیرند.
۵۵آنلاین :

به گفته مدیرعامل روس‌نفت، تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و روسیه باعث شده حدود یک سوم از ذخایر نفت جهان تحت تحریم قرار بگیرند.

به گزارش ایسنا، ایگور سچین، مدیرعامل روس‌نفت در اظهاراتی که در حاشیه کنفرانس اقتصادی سن پترزبورگ داشت پیش بینی کرد تولید نفت ایران تا پایان سال ۲۰۲۰ ممکن است ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش پیدا کند.

طبق جدیدترین نظرسنجی اوپک "اس اند پی گلوبال پلاتس"، تولید نفت ایران در آوریل ۲.۵۷ میلیون بشکه در روز بود که در مقایسه با مارس ۱۲۰ هزار بشکه در روز کاهش داشت.

سچین استفاده آمریکا از تحریم‌ها برای هدف گرفتن کشورهای تولیدکننده نفت را مورد انتقاد قرار داد و گفت کاخ سفید به دنبال ایجاد یک زمین بازی نابرابر برای شرکت‌های آمریکایی است.

به گفته مدیرعامل روس‌نفت، تحریم‌های آمریکا روی حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز تولید نفت جهان در سال ۲۰۱۸ تأثیر گذاشت و به همین میزان تولید نفت آمریکا طی یک سال گذشته افزایش پیدا کرد. میزان عرضه نفتی که از تحریم‌های آمریکا متأثر می‌شود ممکن است به ۲.۵ میلیون بشکه در روز رشد کند.

روسیه در حال حاضر تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد که دسترسی این کشور به فاینانس غربی و برخی از انواع فناوری نفتی را محدود کرده است. این کشور با چشم‌انداز تحریم‌های بیشتر درباره استفاده از دلار آمریکا و تشدید محدودیت شرکتهای غربی مشارکت کننده در پروژه‌های انرژی روسیه مواجه است.

بر اساس گزارش پلاتس، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در همین کنفرانس گفت تحریم‌های آمریکا باعث نوسان در بازار نفت شده است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر