یک سوم ذخایر نفت جهان تحت تحریم آمریکاست!

شناسه خبر: 176420 سرویس: گوناگون يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸, ۱۷ : ۱۵ : ۰۰
یک سوم ذخایر نفت جهان تحت تحریم آمریکاست!
به گفته مدیرعامل روس‌نفت، تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و روسیه باعث شده حدود یک سوم از ذخایر نفت جهان تحت تحریم قرار بگیرند.
۵۵آنلاین :

به گفته مدیرعامل روس‌نفت، تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و روسیه باعث شده حدود یک سوم از ذخایر نفت جهان تحت تحریم قرار بگیرند.

به گزارش ایسنا، ایگور سچین، مدیرعامل روس‌نفت در اظهاراتی که در حاشیه کنفرانس اقتصادی سن پترزبورگ داشت پیش بینی کرد تولید نفت ایران تا پایان سال ۲۰۲۰ ممکن است ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش پیدا کند.

طبق جدیدترین نظرسنجی اوپک "اس اند پی گلوبال پلاتس"، تولید نفت ایران در آوریل ۲.۵۷ میلیون بشکه در روز بود که در مقایسه با مارس ۱۲۰ هزار بشکه در روز کاهش داشت.

سچین استفاده آمریکا از تحریم‌ها برای هدف گرفتن کشورهای تولیدکننده نفت را مورد انتقاد قرار داد و گفت کاخ سفید به دنبال ایجاد یک زمین بازی نابرابر برای شرکت‌های آمریکایی است.

به گفته مدیرعامل روس‌نفت، تحریم‌های آمریکا روی حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز تولید نفت جهان در سال ۲۰۱۸ تأثیر گذاشت و به همین میزان تولید نفت آمریکا طی یک سال گذشته افزایش پیدا کرد. میزان عرضه نفتی که از تحریم‌های آمریکا متأثر می‌شود ممکن است به ۲.۵ میلیون بشکه در روز رشد کند.

روسیه در حال حاضر تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد که دسترسی این کشور به فاینانس غربی و برخی از انواع فناوری نفتی را محدود کرده است. این کشور با چشم‌انداز تحریم‌های بیشتر درباره استفاده از دلار آمریکا و تشدید محدودیت شرکتهای غربی مشارکت کننده در پروژه‌های انرژی روسیه مواجه است.

بر اساس گزارش پلاتس، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در همین کنفرانس گفت تحریم‌های آمریکا باعث نوسان در بازار نفت شده است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مسئولیت های اجتماعی بانک‌ ها

باید به این پرسش پاسخ داده شود که چه تفاوتی میان موسسات ارائه دهنده اعتبارات خرد و ارائه دهندگان وام های بهره ای وجود دارد

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر