نتیجه‌ای یافت نشد.

یک سوم آمریکایی‌ها آمار جان‌باختگان هولوکاست را اغراق‌شده می‌دانند

شناسه خبر: 169236 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸, ۴۹ : ۱۷ : ۰۰
یک سوم آمریکایی‌ها آمار جان‌باختگان هولوکاست را اغراق‌شده می‌دانند
چیزی حدود 31 درصد از مردم آمریکا باور دارند در جریان وقایعی که «هولوکاست» نامیده می‌شود، تعداد واقعی کشته‌شدگان کمتر از ارقامی بوده که اعلام شده است.
۵۵آنلاین :

بر اساس نتایج یک تحقیق، تقریباً یک‌سوم افراد بالغ آمریکایی باور دارند شمار کشته‌شدگان واقعه «هولوکاست» بسیار کم‌تر آمار ارائه‌شده است.

به نوشته پایگاه صهیونیستی«عاروتص شوع»، این تحقیق که توسط مرکز مشاوره «شوان» از طرف «کنفرانس شکایت یهودیان علیه آلمان» به‌مناسب روز یادبود هولوکاست انجام شد نشان می‌دهد حدود ۷۰ درصد افراد بالغ آمریکایی‌ عقیده دارند دیگر کسی توجه چندانی به وقایع هولوکاست ندارد.

طبق این تحقیق ۱۱ درصد بزرگسالان آمریکایی و ۲۲ درصد نوجوانان متولد قرن جدید میلادی، مطمئن نیستند تابه‌حال اسم هولوکاست را شنیده باشند.

به‌علاوه، ۳۱ درصد از بزرگسالان و ۴۱ درصد از نوجوانان متولد قرن جدید میلادی باور دارند که در اعلام شمار قربانیان هولوکاست اغراق چشم‌گیری شده است.

رژیم صهیونیستی مدعی است، حزب «نازی» آلمان به رهبری «آدولف هیتلر» در خلال جنگ‌جهانی دوم، چیزی حدود ۶ میلیون یهودی را کشته‌ است.

صهیونیست‌ها در سال‌های گذشته با ابراز نگرانی از کمرنگ شدن همراهی نسل جدید در آمریکا با تل‌آویو، برنامه‌های تبلیغی خود را در آمریکا افزایش داده‌اند. مستندی که شبکه «الجزیره» با عنوان «لابی» تولید کرده، نشان می‌دهد لابی صهیونیستی «ایپک» (کمیته امور عمومی اسرائیل-آمریکا) نگران است که پایه‌های روابط مستحکم تل‌آویو-واشنگتن لرزان شده باشد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر