نتیجه‌ای یافت نشد.

یک سوم آمریکایی‌ها آمار جان‌باختگان هولوکاست را اغراق‌شده می‌دانند

شناسه خبر: 169236 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸, ۴۹ : ۱۷ : ۰۰
یک سوم آمریکایی‌ها آمار جان‌باختگان هولوکاست را اغراق‌شده می‌دانند
چیزی حدود 31 درصد از مردم آمریکا باور دارند در جریان وقایعی که «هولوکاست» نامیده می‌شود، تعداد واقعی کشته‌شدگان کمتر از ارقامی بوده که اعلام شده است.
۵۵آنلاین :

بر اساس نتایج یک تحقیق، تقریباً یک‌سوم افراد بالغ آمریکایی باور دارند شمار کشته‌شدگان واقعه «هولوکاست» بسیار کم‌تر آمار ارائه‌شده است.

به نوشته پایگاه صهیونیستی«عاروتص شوع»، این تحقیق که توسط مرکز مشاوره «شوان» از طرف «کنفرانس شکایت یهودیان علیه آلمان» به‌مناسب روز یادبود هولوکاست انجام شد نشان می‌دهد حدود ۷۰ درصد افراد بالغ آمریکایی‌ عقیده دارند دیگر کسی توجه چندانی به وقایع هولوکاست ندارد.

طبق این تحقیق ۱۱ درصد بزرگسالان آمریکایی و ۲۲ درصد نوجوانان متولد قرن جدید میلادی، مطمئن نیستند تابه‌حال اسم هولوکاست را شنیده باشند.

به‌علاوه، ۳۱ درصد از بزرگسالان و ۴۱ درصد از نوجوانان متولد قرن جدید میلادی باور دارند که در اعلام شمار قربانیان هولوکاست اغراق چشم‌گیری شده است.

رژیم صهیونیستی مدعی است، حزب «نازی» آلمان به رهبری «آدولف هیتلر» در خلال جنگ‌جهانی دوم، چیزی حدود ۶ میلیون یهودی را کشته‌ است.

صهیونیست‌ها در سال‌های گذشته با ابراز نگرانی از کمرنگ شدن همراهی نسل جدید در آمریکا با تل‌آویو، برنامه‌های تبلیغی خود را در آمریکا افزایش داده‌اند. مستندی که شبکه «الجزیره» با عنوان «لابی» تولید کرده، نشان می‌دهد لابی صهیونیستی «ایپک» (کمیته امور عمومی اسرائیل-آمریکا) نگران است که پایه‌های روابط مستحکم تل‌آویو-واشنگتن لرزان شده باشد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر