یونیسف: از ۲۰۱۳ بوکوحرام بیش از ۱۰۰۰ کودک نیجریه‌ای را ربوده است

شناسه خبر: 131255 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷, ۴۶ : ۱۰ : ۰۰
یونیسف: از ۲۰۱۳ بوکوحرام بیش از ۱۰۰۰ کودک نیجریه‌ای را ربوده است
یونیسف در آستانه چهارمین سالگرد ربوده شدن دختران دانش آموز نیجریه‌ای در منطقه چیبوک این کشور اعلام کرد که شبه نظامیان بوکوحرام از سال ۲۰۱۳ تا کنون بالغ بر ۱۰۰۰ کودک را در این کشور ربوده‌اند.
۵۵آنلاین :

صندوق کودکان سازمان ملل یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد: از سال ۲۰۱۳ تا کنون بیش از ۱۰۰۰ کودک توسط بوکوحرام در شمال شرق نیجریه ربوده شدند که شامل ۲۷۶ دختر دانش آموزی که در سال ۲۰۱۴ از مدرسه‌ای در شهر چیبوک ربوده شدند می‌شود.

محمد مالک فال، نماینده یونیسف در نیجریه گفت: این حملات مکرر علیه کودکان دانش آموز در مدارس اقدامی ناشایست محسوب می‌شود. معمولا شبه نظامیان بوکوحرام در راستای حملات‌شان مدارس را نیز هدف قرار می‌دهند.

بر اساس اعلام یونیسف این افراطگران از زمانی که حملات‌شان را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرده‌اند تا کنون دستکم ۲۲۹۵ معلم را نیز کشته و بیش از ۱۴۰۰ مدرسه را تخریب کرده‌اند.

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار از جمع ۲۷۶ دختر دانش آموز ربوده شده در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۱۴ در شهر چیبوک همچنان ۱۰۰ تن مفقود هستند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر