یورش دانشجویان معترض کره جنوبی به خانه سفیر آمریکا

شناسه خبر: 194620 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸, ۲۸ : ۱۶ : ۰۰
یورش دانشجویان معترض کره جنوبی به خانه سفیر آمریکا
اعتراض دانشجویان کره جنوبی به حضور نظامی آمریکا با یورش به خانه سفیر این کشور، با مداخله پلیس و دستگیری معترضان پایان یافت.
۵۵آنلاین :

بنا به اعلام پلیس کره جنوبی، ۱۹ دانشجوی این کشور به دلیل ورود به حریم محل اقامت سفیر آمریکا در شهر سئول در اعتراض به حضور نظامی واشنگتن در کشورشان بازداشت شدند.

این گروه از دانشجویان که جزو ائتلاف دانشجویان مترقی شناخته شدند، تصاویری از بالا رفتن چند دانشجوی عضو این ائتلاف را از دیوار منزل هری هریس، سفیر آمریکا در کره جنوبی در صفحه‌های خود در فیس بوک قرار دادند. بنا به گزارش رویترز، در ویدئویی جداگانه که از داخل منزل سفیر آمریکا گرفته شده این دانشجویان به افزایش ۵۰۰ درصدی هزینه حضور نظامیان آمریکا، ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر، در کره جنوبی اعتراض می‌کنند.

دانشجویان معترض همچنین پلاکارد‌های با مضمون «هریس این خاک را ترک کن» در دست داشتند. آن‌ها همچنین فریاد‌های «دخالت در امور داخلی ما را متوقف کن»، «بیرون بروید» و «ما به نظامیان آمریکا نیازی نداریم» را سر می‌دادند.

سفارت آمریکا در سئول هنوز اظهارنظری درباره این حادثه نداشته است.

بنا به اعلام یک مقام پلیس سئول، ۱۹ دانشجویی بازداشت شده برای بازجویی به مقر پلیس منتقل شدند. این دانشجویان در ماه ژوئن نیز نشستی را به منظور ارائه نتایج تحقیقاتی درباره دستاورد‌های کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را برگزار کردند که در آن او را به عنوان رهبری دلسوز و تاثیر گذار ستودند.

دانشجویان  مذکور همچنین در ژانویه گذشته تلاش کردند وارد سفارت آمریکا در سئول شوند که با ممانعت پلیس مواجه شدند.


منبع : باشگاه خبر گزاری جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرگ های اقتصاد

کسانی می گویند در کشورهایی که به صورت سنتی در آن ها کشاورزی رواج داشته است بر خلاف آن هایی که در گذشته دامدار بوده اند, نگاه های متفاوتی نسبت به گرگ وجود دارد, دسته نخست گرگ را مثبت تصویر می کنند, زیرا بقیه حیواناتی را که به مزارع آن ها آسیب می زدند و محصولاتشان را ضایع می کردند می خورد و به نوعی نگهبان کشاورزان به حساب می آمد, اما دسته دوم به دلایل روشن چندان دل خوشی از گرگ ها نداشتند, زیرا دارایی شان را از بین می برد. فارغ از صحت و سقم چنین ادعاهایی امروز آن قدر فرهنگ ها در هم شده اند که در هر کشوری با هر پیشینه ای همه جنس دیدگاهی پیدا می شود.

می‌ترسند کلاه سرشان برود!

آنقدر بازار ایران بی‌در و پیکر است که وقتی بنزین گران می‌شود، ماشین هم گران می‌شود. در این بازار از مردم چه انتظاری می‌شود داشت. در بازار بی‌اعتمادی نمی‌شود دنبال اعتماد گشت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: قطع اینترنت و ماجرای اینترنت ملی

ویدئو : چرا موتورهای جستجو گر ایرانی، پاسخگوی نیازهای مردم نبود؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر