گوگل استفاده از مواد بازیافتی در محصولات خود را به حداکثر می‌رساند

شناسه خبر: 184461 سرویس: NGO ، توسعه ، گوناگون چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸, ۳۰ : ۱۲ : ۰۰
گوگل استفاده از مواد بازیافتی در محصولات خود را به حداکثر می‌رساند
گوگل در تلاش است استفاده از مواد بازیافتی در محصولات خود را با نام تجاری ساخت گوگل» (Made by Google) به حداکثر ‌برساند.
۵۵آنلاین :

گوگل به مدت سه سال است که سخت‌افزارهای مصرفی مانند گوشی پیکسل و گوگل هوم مینی را با نام تجاری «ساخت گوگل» (Made by Google) تولید کرده است. این درحالی است که گوگل چند سال قبل نیز چنین فعالیتی را برای محصولات دیگرش شروع کرده بود. گوگل اکنون آماده است تا محصولات خود را به‌صورت پایدارتر عرضه کند. با شروع سال ۲۰۲۰، ۱۰۰ درصد از محصولات تولید شده برند تجاری ساخت گوگل از مواد بازیافتی خواهد بود و گوگل در تلاش است میزان محتوای بازیافتی خود را به حداکثر برساند. همچنین، تا سال ۲۰۲۰، ۱۰۰ درصد از کل محموله‌های ارسالی به مشتریان حاوی کربن خنثی خواهد بود.

گوگل پیکسل

گوگل از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸، میزان انتشار کربن در حمل‌و‌نقل محصولات خود را ۴۰ درصد کاهش داده است. پروژه پاور (Power Project) گوگل تا سال ۲۰۲۳، باعث یک میلیون صرفه‌جویی انرژی در ترموستات‌های Nest برای خانواده‌های نیازمند خواهد شد. گفتنی است، بسیاری از محصولات Nest درحال حاضر با پلاستیک بازیافتی پس از مصرف ساخته شده‌اند.

 

البته انتقال محصولات به محتوای بازیافتی همیشه آسان نیست. به گزارش Fast Company، هنگامی که تیم سخت‌افزاری گوگل فعالیت خود را روی محصول جدیدی که هنوز اعلام نشده بود و قرار بود اواخر امسال عرضه شود، آغاز کرد؛ تصمیم گرفته بود پارچه پلی استر استاندارد صنعتی را با پارچه ساخته شده از بطری‌های بازیافت شده مبادله کند. طبق گزارش‌ها، تلاش این تیم دوسال به‌طول انجامید تا اطمینان حاصل شود مواد مطابق با طراحی‌ و نیازهای تولیدی است و همچنین فروشندگان می‌توانند آن را در مقیاس وسیع تهیه كنند.در حال حاضر، هر واحد از این محصول پیچیده و پررمز، برای یک سوم بطری پلاستیکی مجددا استفاده خواهد شد. اوایل سال ۲۰۲۲ شاهد تحولات بیشتری از سوی گوگل در راستای استفاده از مواد بازیافتی در محصولات خود خواهیم بود.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سردرگمی طرح 3 هزار میلیارد تومانی دولت

جامعه محلي درباره نحوه توزيع آب در طرح 46هزار هکتاری دچار مشکل شده است

رفتن استراماچونی؛ نمونه‌ای از مدیریت فشل دولتی

این هنر نزد مدیران ایرانی است. تنها آنها هستند که می‌توانند به همین راحتی بحران ایجاد کنند. هواداران استقلال الان هم نگران جیب خود هستند هم نگران آینده تیم محبوب‌شان.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر