نتیجه‌ای یافت نشد.

گزارش یونیسف از خسارات سیل ایران

شناسه خبر: 169853 سرویس: NGO ، اقتصادی ، گوناگون جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸, ۳۶ : ۲۲ : ۰۰
گزارش یونیسف از خسارات سیل ایران
صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی با اشاره به خسارات گسترده سیل ویرانگر اخیر در ایران تاکید کرد که برای کمک های ضروری به کودکان 9.8 میلیون دلار بودجه نیاز است.
۵۵آنلاین :

یونیسف در تارنمای رسمی خود نوشت: سیل ویرانگر در سه چهارم از استان های ایران زندگی 10 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده که از این میان دو میلیون نفر به شدت آسیب دیده و 500 هزار نفر نیز بی خانمان شده اند که نیمی از آن ها کودکان هستند.
براساس این گزارش، یکهزار مرکز بهداشتی و یکهزار مدرسه ویران شده یا به شدت آسیب دیده اند که این موضوع سبب محرومیت 100 هزار کودک از تحصیل و هزاران کودک دیگر از فوریت های بهداشتی شده است.
یونیسف در این گزارش با بیان اینکه تجهیزات واکسن از جمله 200 جعبه حمل واکسن و 100 جعبه نگهداری در دمای پایین شب گذشته وارد ایران شده، اعلام کرد که 80 یخچال واکسن نیز ارسال شده است.
این گزارش همچنین افزود که یونیسف برای کمک به کودکان آسیب دیده از سیل در ایران درخواست بودجه ای 9.8 میلیون دلاری کرده که هشت میلیون دلار آن هنوز تامین نشده است.
صندوق کودکان ملل متحد تاکید کرده که به محض تامین بودجه مورد نیاز، این سازمان ملزومات بهداشتی و تحصیلی و آب را خریداری می کند.
به گزارش ایرنا، ‌عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور اعلام کرد سیلی که از روزهای پایانی سال گذشته در استانهای مختلف کشور آغاز شده و هنوز هم برخی مناطق با آن دست به گریبان هستند، بین 30 تا 35 هزار میلیارد تومان خسارت در پی داشته است.
به گفته وی 25 استان و بیش از چهار هزار و 400 روستا در کشور درگیر پدیده سیل شدند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر