نتیجه‌ای یافت نشد.

گزارش یونیسف از خسارات سیل ایران

شناسه خبر: 169853 سرویس: NGO ، اقتصادی ، گوناگون جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸, ۳۶ : ۲۲ : ۰۰
گزارش یونیسف از خسارات سیل ایران
صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی با اشاره به خسارات گسترده سیل ویرانگر اخیر در ایران تاکید کرد که برای کمک های ضروری به کودکان 9.8 میلیون دلار بودجه نیاز است.
۵۵آنلاین :

یونیسف در تارنمای رسمی خود نوشت: سیل ویرانگر در سه چهارم از استان های ایران زندگی 10 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده که از این میان دو میلیون نفر به شدت آسیب دیده و 500 هزار نفر نیز بی خانمان شده اند که نیمی از آن ها کودکان هستند.
براساس این گزارش، یکهزار مرکز بهداشتی و یکهزار مدرسه ویران شده یا به شدت آسیب دیده اند که این موضوع سبب محرومیت 100 هزار کودک از تحصیل و هزاران کودک دیگر از فوریت های بهداشتی شده است.
یونیسف در این گزارش با بیان اینکه تجهیزات واکسن از جمله 200 جعبه حمل واکسن و 100 جعبه نگهداری در دمای پایین شب گذشته وارد ایران شده، اعلام کرد که 80 یخچال واکسن نیز ارسال شده است.
این گزارش همچنین افزود که یونیسف برای کمک به کودکان آسیب دیده از سیل در ایران درخواست بودجه ای 9.8 میلیون دلاری کرده که هشت میلیون دلار آن هنوز تامین نشده است.
صندوق کودکان ملل متحد تاکید کرده که به محض تامین بودجه مورد نیاز، این سازمان ملزومات بهداشتی و تحصیلی و آب را خریداری می کند.
به گزارش ایرنا، ‌عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور اعلام کرد سیلی که از روزهای پایانی سال گذشته در استانهای مختلف کشور آغاز شده و هنوز هم برخی مناطق با آن دست به گریبان هستند، بین 30 تا 35 هزار میلیارد تومان خسارت در پی داشته است.
به گفته وی 25 استان و بیش از چهار هزار و 400 روستا در کشور درگیر پدیده سیل شدند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر