گزارش سازمان ملل درباره اوضاع پناهجویان میانمار

شناسه خبر: 139435 سرویس: جهان سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷, ۱۸ : ۲۲ : ۰۰
گزارش سازمان ملل درباره اوضاع پناهجویان میانمار
پناهجویان میانماری در دیدار با نماینده سازمان ملل درباره شرایط بازگشت به محل زندگی خود صحبت کردند.
۵۵آنلاین :

پناهجویان مستقر در کمپ «کاکس بازار» در بنگلادش به نماینده سازمان ملل گفتند خواهان بازگشت به کشورشان، میانمار هستند به شرطی که شرایط امنیتی برقرار و حقوق شهروندی آنها تضمین شود.

«کریستین شرانر برگِنِر»، نماینده سازمان ملل در میانمار چند هفته پس از دیدار با سران این کشور درباره بحران پناهجویان، با آوارگان نیز طی روزهای ۱۴ تا ۱۶ جولای (۲۳-۲۵ تیر) دیدار کرد.

در بیانیه سازمان ملل درباره این دیدار آمده است: «علیرغم نقض جدی حقوق بشر، آنها (پناهجویان) به نماینده سازمان ملل ابراز داشتند، امیدوارند در صورت تضمین‌ها درباره امنیت و حقوق شهروندی به محل زندگی خود بازگردند».

آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل حملات ارتش میانمار و به آتش کشیده شدن خانه‌های اقلیت روهینگیا، همچنین به دلیل قتل و تجاوز حدود ۷۰۰ هزار نفر از مردم این کشور به بنگلادش گریختند و هنوز شرایط بازگشت آنان فراهم نشده است.

گروه‌های حقوق بشری امیدوار نیستند امکان بازگشت امن پناه‌جویان روهینگیا به میانمار فراهم شود. آن‌ها عدم تعهد ثابت از سوی دولت میانمار را عامل این عدم اطمینان می‌دانند. 

مقامات حقوقی سازمان ملل اقداماتی از قبیل کشتار جمعی، تجاوز و به آتش کشیدن روستاهای مردم روهینگیا به دست نیروهای نظامی میانمار را ثبت کرده‌اند. سازمان ملل این اقدام دولت میانمار را پاکسازی نژادی نامیده است.

شرانر برگنز که از ماه آوریل به عنوان نماینده سازمان ملل در میانمار تعیین شده است قرار است اولین گزارش خود را در ارتباط با اوضاع پناهجویان روز دوشنبه به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کند. این جلسه قرار است پشت درهای بسته برگزار شود.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پوشایی، ثبات و پیش بینی پذیری

تدوین یک بودجه مناسب مستلزم رعایت قواعدی است که نظام بودجه ریزی ایران به دلایل مختلف فاقد این قواعد است. این یادداشت به دو جنبه مهم برای تدوین یک بودجه خوب می پردازد. ویژگی اول پوشایی سند بودجه و ویژگی دوم ثبات و پیش بینی پذیری بودجه از طریق اعمال قواعدمالی است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

اتکای بودجه دولت به درآمدهای نفتی چگونه به تخریب رشد اقتصادی ایران منجر شده است؟

تجارب برخی از کشورهای در حال توسعه و تجربه ایران در دوره های مختلف زمانی حکایت از آن دارد که تخریب نظام مالی از حوزه بودجه دولت شروع شده و در گذر از سازوکارهای فرایندهای پولی، در حوزه بین الملل به بن بست منجر می شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: می خواهید بدانید چه کسی و با چه هدفی داخل پاسپورت شما تراشه کار گذاشته؟

ویدیو: گوشه ای از اجرای همایون شجریان و تکتم

گوشه ای از اجرای همایون شجریان و تکتم، خواننده گروه سرود آوای همدم در موسسه خیریه توانبخشی همدم که ۴۰۰ دختر کم توان ذهنی را تحت پوشش دارد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر