کوهنوردان گم شده گلستانی در ارتفاعات شاهوار پیدا شدند

شناسه خبر: 155399 سرویس: گوناگون شنبه ۸ دي ۱۳۹۷, ۴۲ : ۰۰ : ۰۰
کوهنوردان گم شده گلستانی در ارتفاعات شاهوار پیدا شدند
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: هفت کوهنورد گلستانی که روز جمعه در ارتفاعات قله شاهوار گم شده بودند، با تلاش نیروهای هلال احمر پیدا شدند.
۵۵آنلاین :

علی یحیایی شامگاه جمعه با بیان این که کوهنوردان استان گلستان در این روز در کوه‌های شاهوار شاهرود با گم کردن مسیر خود سرگردان شده بودند به خبرنگاران اظهار داشت: برای نجات این افراد 2 تیم چهار نفره متشکل از هشت نفر به منطقه اعزام شدند.
وی اضافه کرد: در تماس با گروه اول امدادگران، مفقودی‌ ها توسط عوامل هلال احمر پیدا شده و در حال انتقال افراد به سمت معدن تاش هستند که خوشبختانه سلامت همگی آن‌ ها گزارش شده است.
وی با بیان اینکه کوهنوردی در شرایط نامساعد آب و هوایی می تواند در پاره‌ای از مواقع بسیار خطرآفرین باشد، ابراز داشت: مطلع کردن هلال احمر و تیم های امدادی هنگام عزیمت به کوه امدادرسانی را با شرایط بهتری همراه می کند.
 کوه شاهوار با ارتفاع 3945 متر بلندترین قله در قسمت شرقی رشته‌ کوه البرز است، شاهوار در شمال شهرستان شاهرود و در مرز دو استان گلستان و سمنان واقع شده است.
در طول سال کوهنوردان و طبیعت دوستان زیادی از سراسر کشور به شاهوار سفر می کنند. با این حال در فصل زمستان به دلیل ارتفاع زیاد و وجود برف، حوادثی نیز برای کوهنوردان رخ می دهد. علت بیشتر این حوادث آشنا نبودن کوهنوردان با منطقه و یا توجه نکردن به اخبار هواشناسی است.
مهر ماه امسال نیز چهار گردشگر گرفتار در منطقه کوهستانی شاهوار شهرستان شاهرود توسط امدادگران نجات یافتند.
سال گذشته هم چندین کوهنورد در زمان های مختلف در ارتفاعات شاهوار گم شده بودند که با تلاش امدادگران نجات یافتند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کشتن سگ ها، راه غلط مقابله

در تمامی کشورهای دنیا مشکل حضور حیوانات غیر خانگی در مناطق مسکونی وجود دارد و هر کشور روش های خاصی را در جلوگیری از این امر دارند.

تعلل دولت در مقابله با يک فساد

مدت‌هاست مسئله تعارض منافع به‌عنوان زمینه اصلي بروز انواع مفاسد مورد توجه واقع شده است؛

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر