کمیسیون انتخابات عراق خواستار حمایت دولت در برابر تهدیدها شد

شناسه خبر: 96313 سرویس: سیاست شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵, ۱۶ : ۱۵ : ۰۰
کمیسیون انتخابات عراق خواستار حمایت دولت در برابر تهدیدها شد
پس از درخواست مقتدا صدر برای انحلال کمیسیون عالی مستقل انتخابات و دعوت به تظاهرات هوادارنش در بغداد علیه این کمیسیون که آن را متهم به فساد و جانبداری از برخی جریان های سیاسی کرده است، کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق از دولت خواست در برابر تهدیدها از آن دفاع کند.
۵۵آنلاین :

این کمیسیون در بیانیه ای از 'حیدر العبادی' نخست وزیر عراق خواست که در برابر تهدیدهای مستقیم هماهنگ کنندگان تظاهرات امروز /شنبه/، از این کمیسیون و کارکنان آن حمایت کند.
'سربست مصطفی' رییس کمیسیون در این بیانیه گفته است که از فرمانده کل قوای مسلح عراق و جامعه جهانی می خواهد از این کمیسیون و شورای مرکزی و کارکنانش که در معرض تهدید برخی از مسئولان هماهنگ کننده تظاهرات امروز قرار گرفته اند، حمایت کنند.
وی گفته است که کمیسیون عالی مستقل انتخابات در حال حاضر در معرض فشار بزرگ جریان های سیاسی عراق قرار دارد که هدف آن وارد کردن این کمیسیون به درگیری های سیاسی بین این جریان ها است.
مقتدا صدر امروز /شنبه/ برای برگزاری تظاهراتی علیه این کمیسیون فراخوان داده بود و همزمان خواستار لغو قانون انتخابات عراق شده است.
تظاهرات امروز در میدان آزادی که در فضایی آرام آغاز شد، پس از قرائت بیانیه مقتدا صدر و هجوم برخی تظاهر کنندگان به پل الجمهوری و سنک و تلاش برای کشاندن این تظاهرات به منطقه امنیتی سبز با برخورد نیروهای امنیتی حاضر بر روی این پل ها مواجه و به خشونت تبدیل شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا بگیر و ببندهای جدید متهمان فساد کم‌اثرند؟

من از انتشار اولین کتابم درباره فساد (سال 1386) تا به امروز، مشغول مطالعه فساد و ترغیب به مبارزه با آن بوده‌ام و از مبارزه با فساد هم استقبال می‌کنم، اما به دلایلی که مختصر تشریح می‌کنم، موج اخیر دستگیری‌ متهمان را فاقد نتیجه تعیین‌کننده‌ای می‌دانم.

ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر