کلیساهای تخریب شده در جنگ سوریه

شناسه خبر: 189741 سرویس: تصویر ، توسعه ، گوناگون پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸, ۴۴ : ۱۹ : ۰۰
کلیساهای تخریب شده در جنگ سوریه
دهها کلیسا و عبادتگاه مسیحیان در مناطق مختلف سوریه بر اثر درگیری و جنگ و همچنین توسط عناصر داعش، گروه هیئت تحریر الشام و دیگر شاخه‌های اپوزیسیون مسلح تخریب و ویران شده اند.
۵۵آنلاین :

یک نهاد سوری نظارت بر جنگ که وابسته به اپوزیسیون است، اظهار کرد، بیش از ۱۲۰ عبادتگاه مسیحیان طی هشت سال درگیری در این کشور از سوی همه طرف‌ها تخریب شده است.

 برخی از این حملات مانند استفاده از بلدوزر از سوی داعش برای تخریب صومعه سنت الیان در استان حمص در سال ۲۰۱۵ عمدی بوده‌اند. با این حال اکثر این تخریب‌ها در اثر بمباران و در جریان درگیری‌ها صورت گرفته‌اند.

مسیحیان حدود ۱۰ درصد از جمعیت پیش از جنگ سوریه را تشکیل می‌دادند و در کنار اکثریت مسلمان این کشور از حق آزادی عبادت برخوردار بودند. اکثر این افراد طی ۲۰ سال گذشته به اروپا رفته‌اند و از آغاز درگیری‌های اخیر سوریه نیز مهاجرت آنان شدت گرفته است.

این گزارش از سوی شبکه سوری حقوق بشر تهیه شده که در انگلیس به ثبت رسیده است.

طبق گزارش این سازمان نظارتی، داعش مسئول ۱۰ مورد حمله به محل‌های مربوط به مسیحیان است که پنج مورد از آن‌ها در شهر رقه قرار دارند. حلب با ۳۴ مورد حمله که ۲۴ مورد از آن توسط شورشیان صورت گرفته، بیشترین حملات را شاهد بوده است.

بیشترین حملاتی که از سوی دولت سوریه صورت گرفته، در استان حمص بوده که ۲۷ مورد گزارش شده است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه از شر میلیاردرها خلاص شویم؟

توماس پیکتی می‌گوید نابرابری اقتصادی طبیعی نیست بلکه ناشی از ایدئولوژی‌های سیاسی است.

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر