کلزا کاران نوار شمالی مراقب محصولات خود باشند

شناسه خبر: 135438 سرویس: گوناگون يكشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷, ۱۰ : ۱۳ : ۰۰
کلزا کاران نوار شمالی مراقب محصولات خود باشند
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: کلزا کاران نوار شمالی کشور به ویژه استان گلستان که محصولات خود را برداشت کرده اند مراقب رگبار و رعد و برق باشند و محصولات برداشت شده را به محیط های سربسته منتقل کنند.
۵۵آنلاین :

مسعود حقیقت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: هوای این روزهای سال ناگهانی است و یک مرتبه رگبار و رعد و برق شروع می شود بنابراین کشاورزان مراقب محصولات خود باشند.
وی اظهار داشت: صاحبان استخرهای پرورش ماهی به ویژه ماهیان سردابی در نوار شمالی کشور مراقب ورود سیلاب به استخرها باشند چون این روزها بارش ها ناگهانی است، همچنین کشاورزان نوار شمالی و غرب کشور امروز و فردا محلول پاشی و سم پاشی نکنند.
حقیقت تاکید کرد: عشایر دامنه های البرز و زاگرس به ویژه البرز از رفتن به ارتفاعات اجتناب کنند و مراقب برخورد صاعقه باشند همچنین از مسیل های رودخانه ها نیز دوری کنند.
وی افزود: با توجه به روند افزایشی دما در جنوب کشور به ویژه در کرمان، کشاورزان به ویژه سبزی و صیفی کاران دوره های آبیاری مزارع را تنظیم کنند.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی به بارش های چند روز اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: طی دیروز و شب گذشته بارش های خوبی را در رامسر ، رودسر، اراک، نوشهر، کلات نادر، گلپایگان، سیاه بیشه، قم ، تهران و به طور کلی تمام راسته البرز و زاگرس شاهد بودیم.
حقیقت افزود: نقشه های هواشناسی نشان می دهد امروز سامانه بارشی در غرب ، شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش هایی از مرکز کشور را در بر می گیرد و در بسیاری از مناطق رگبار ، رعد و برق و وزش باد شدید موقت را به دنبال خواهد داشت.
وی ادامه داد: امروز شدت بارش ها در غرب زنجان ، جنوب قزوین مانند بویین زهرا، شمال استان مرکزی، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز در استان تهران، قزوین، البرز ، سمنان و همچنین استان اصفهان خواهد بود.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: امروز هم در سواحل به ویژه نوار شمالی بارش خواهیم داشت و کاهش نسبی دما در استان های ساحل خزر همچنان تدوام دارد که شدت بارش ها امروز در مازندران زیاد است.
وی افزود: فردا مجددا در نوار شمالی کشور بین 5 تا 7 درجه افزایش دما خواهیم داشت و دما به شرایط عادی این زمان از سال بر می گردد.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی اظهارداشت: فردا و پس فردا از فعالیت این سامانه کم می شود و فقط در بخش هایی از غرب ، دامنه های زاگرس ،دامنه های البرز و شمال اصفهان بارش باران و رعد و برق پراکنده پیش بینی شده است.
حقیقت گفت: امروز و فردا همچنان در نوار شرقی کشور به ویژه استان خراسان جنوبی ، سیستان و بلوچستان گاهی وزش باد شدید خواهیم داشت که می تواند با گرد و غبار و کاهش دید همراه باشد.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور 
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: در تهران طی دیروز و دیشب 3 میلیمتر بارش، شهریار 5 و چیتگر 2 میلیمتر بارش گزارش شده است.
وی افزود: بیشینه دمای دیروز تهران 31 درجه سانتی گراد و کمینه امروز صبح 17 درجه بود که همچنان احتمال رگبار و رعد و برق و وقوع تگرگ در اوایل شب وجود دارد، دمای امروز تهران کمی خنک تر و به 27 درجه می رسد .
حقیقت اظهارداشت: فردا هم احتمال بارش پراکنده و وزش باد موقت در برخی مناطق تهران وجود دارد و دما به 31 درجه می رسد، سه شنبه نیز احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی شده و دما به 33 می رسد در واقع پایتخت نشینان پایان هفته گرمی خواهند داشت. 
وی گفت: دیروز دلگان در استان سیستان و بلوچستان با دمای 49 درجه سانتی گراد ، شهداد در استان کرمان و زابل با دمای 48 درجه سانتی گراد گرمترین و امروز صبح سرعین، سراب ، هریس و میر در استان اردبیل با 6 درجه سانتی گراد خنک ترین نقاط کشور بودند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ببخشید که ما بنزین را گران کردیم!

به بهانه توییت حسام الدین آشنا

استيضاح ترامپ از كجا آب ميخورد؟

اقدامات ترامپ مانند خروج از برجام،اقدامات نظامى در افغانستان،روابط ضد و نقيض با عربستان و ...بدون پشتوانه سياسى و منطقى محكم اتفاق افتاد و جهان را شوكه كرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر