کشف 110 شی تاریخی هزاره قبل از میلاد در فامنین

شناسه خبر: 173321 سرویس: اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۵ : ۱۷ : ۰۰
کشف 110 شی تاریخی هزاره قبل از میلاد در فامنین
فرمانده انتظامی فامنین گفت: ماموران انتظامی این شهرستان با اجرای طرح ایست و بازرسی مقطعی، موفق به کشف 110 قطعه انواع اشیاء تاریخی و عتیقه مربوط به هزاره قبل از میلاد شدند.
۵۵آنلاین :

 

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی حسن حیدری اظهار داشت: ماموران انتظامی این شهرستان با پایش محورهای مواصلاتی به یک دستگاه خودروی سواری که از محور تهران - همدان در حال حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی های صورت گرفته از این خودرو، 110 قطعه انواع اشیاء تاریخی و عتیقه شامل 24 قطعه انواع سکه، دستبند، کتیبه، انگشتر، پی سوز سنگی و فلزی و مهره کشف شد.
سرهنگ حیدری با بیان اینکه 2 متهم در این اره دستگیر شدند اضافه رد: بگفته کارشناسان میراث فرهنگی این اقلام دارای قدمت تاریخی از هزاره اول قبل از میلاد تا دوره اسلامی هستند.
فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 13 کیلو گرم شیشه و هروئین در 2 عملیات و دستگیری 3 قاچاقچی خبر داد.
سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: در عملیات اول، با انجام کار اطلاعاتی چند ماهه، باندی از قاچاقچیان که اقدام به تهیه و انتقال تریاک از استان البرز به استان همدان می کردند، شناسایی شدند.
وی افزود: در یک عملیات ضربتی خودرو سواری متهمان در ورودی شهر همدان متوقف و در بازرسی از آن، چهار کیلو و 700 گرم ماده مواد مخدر شیشه و سه کیلوگرم هروئین با لفافه کشف و 2 متهم در این خصوص دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان همدان بیان کرد: در عملیات دوم و با توجه به اشراف اطلاعاتی ایجاد شده مشخص شد یک محموله مواد مخدر از استان تهران بارگیری و در حال انتقال به شهرستان تویسرکان است.
سردار کامرانی صالح گفت: این محموله با یک اقدام عملیاتی به موقع پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در ورودی شهر همدان در داخل اتوبوس بین شهری شناسایی و در بازرسی از وسایل همراه متهم، چهار کیلوگرم هروئین با لفافه و یک کیلو و 300 گرم شیشه کشف شد.

**کشف 3500 شاخه گل طبیعی
رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان ساعت سه بامداد حین کنترل خودروهای عبوری در ایستگاه بازرسی شهید زارعی به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک شدند.
سرهنگ رضا زارعی افزود: پس از متوقف کردن خودرو در بازرسی به عمل آمد مشخص شد، در قسمت عقب وانت نیسان گل طبیعی خارجی وجود دارد.
وی ادامه داد: رانند مدعی بود شاخه گل ها را از سنندج به مقصد تهران بارگیری کرده و هیچگونه سند و مدارک قانونی ندارد.
رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: خودرو به همراه راننده به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتقال و پس از تخلیه و شمارش، 3 هزار و 500 شاخه گل طبیعی خارجی قاچاق به ارزش تقریبی 500 میلیون ریال کشف شد.

**کشف برنج قاچاق در شهرستان بهار
فرمانده انتظامی بهار گفت: ماموران انتظامی شهرستان بهار با اجرای ایست و بازرسی مقطعی به یک دستگاه وانت مشکوک و آن را برای بررسی متوقف کردند.
سرهنگ بزرگعلی نوری افزود: در بازرسی های صورت گرفته از این خودرو، 2 تن و 520 کیلوگرم برنج قاچاق و فاقد مجوز کشف و یک متهم در این خصوص به مرجع قضائی معرفی شد.
وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش برنج های کشف شده را 189 میلیون ریال ارزیابی کردند، افزود: یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

**کشف هفت فقره سرقت در نهاوند
فرمانده انتظامی نهاوند گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان با انجام شگردهای پلیسی، یک سارق داخل خودرو را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
سرهنگ شا احمد ساکی افزود: متهم در تحقیقات فنی و تخصصی، به هفت فقره سرقت قطعات و محتویات خودرو اعتراف و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.
وی از شهروندان خواست خودروهای خود را به تجهیزات و وسایل ضد سرقت مجهز کنند چرا که سارقان به سراغ خودروهایی می روند که فاقد هر گونه وسیله ضد سرقت باشد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
همدلی را به کودکانتان یاد بدهید

همدلی را به کودکانتان یاد بدهید!

کودکان برای موفقیت در روابط و زندگی، باید درک درستی از احساسات خود و دیگران و تاثیر آن بر یکدیگر داشته باشند.

ببخشید ولی شما قبلا «بله» را گفته‌اید!

ببخشید ولی شما قبلا «بله» را گفته‌اید!

«اینستاگرام، اجازه ندارد تصاویر یا پیام‌های من را به اشتراک بگذارد.»

اخبار ویدئویی

بیشتر
روسیه ؛ رتبه اول در آتش بازی

روسیه ؛ رتبه اول در آتش بازی

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر