نتیجه‌ای یافت نشد.

کشف میلیون ها یورو در محل اقامت عمر البشیر

شناسه خبر: 169921 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸, ۱۷ : ۱۶ : ۰۰
کشف میلیون ها یورو در محل اقامت عمر البشیر
نیروهای مسلح و اطلاعات نظامی سودان امروز (شنبه) در بازرسی از اقامتگاه سابق 'عمر البشیر' رئیس جمهوری مخلوع این کشور، میزان قابل توجهی ارز به ارزش بیش از 6 میلیون یورو کشف کردند.
۵۵آنلاین :

'معتصم عبدالله محمود' معاون دادستان رسیدگی کننده پرونده های فساد تاکید کرد: در راستای اجرای دستور شورای نظامی در خصوص مبارزه با فساد، دستور تفتیش محل اقامت سابق البشیر را صادر و مبالغ کشف شده را به بانک مرکزی سودان واریز کردیم.
در همین راستا یک منبع آگاه قضایی به خبرگزاری رویترز گفت که دادستانی کل سودان در حال رسیدگی به پرونده ای در خصوص اتهام البشیر به پول شویی است.
منابع آگاه سودانی چند روز پیش فاش کردند که شورای نظامی رییس جمهور مخلوع را به زندان 'کوبر' واقع در 'خارطوم' پایتخت سودان منتقل کرده است. این در حالی است که یک منبع آگاه نزدیک به البشیر پیشتر گفته بود که وی در خانه ای در خارطوم تحت حفاظت نیروهای امنیتی قرار دارد.
در پی اعتراض های مردمی در سودان که بیش از چهار ماه ادامه داشت، سرانجام ارتش این کشور در تاریخ 22 فروردین با صدور بیانیه ای برکناری البشیر را پس از 30 سال حکومت، تأیید و سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه ممنوعیت رفت و آمد را در این کشور اعلام کرد.
این شورا هشت عضو دارد که شش نفر آنها از افسران ارتش، دو نفر متعلق به نیروهای پلیس و یک تن نیز مربوط به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی سودان است.
در بیانیه 22 فروردین ماه ، مقرر شد؛ شورای نظامی انتقالی به ریاست 'عوض بن عوف' وزیر دفاع به مدت دو سال زمام امور را در دست گیرد. 
اما بن عوف یک روز پس از سمت خود کناره گیری کرد و 'عبدالرحمن البرهان' برای این منصب تعیین شد.

**دستگیری وزیر سابق ورزش و جوانان سودان

کاربران شبکه های اجتماعی سودان فیلمی را دست به دست می کنند که در آن لحظه دستگیری 'ماجد سوار' وزیر سابق ورزش و جوانان سودان در فرودگاه خارطوم را نشان می دهد.
وی که به نظر می رسد قصد فرار از سودان را داشت، توسط نیروهای نظامی دستگیر شده است.
سوار پیشتر سفیر کشورش در لیبی و از رهبران برجسته حزب کنگره ملی (حزب حاکم در دولت پیشین) بوده است.

**عزل و نصب های جدید شورای نظامی سودان

'عبدالفتاح البرهان' رییس شورای نظامی انتقالی سودان دیروز (جمعه)با صدور حکمی 'العبید احمد مروح' را از پست معاونت وزارت اطلاع رسانی و ارتباطات، 'حسب النبی موسی محمد' را از منصب معاونت وزارت برق و منابع آبی و 'زین العابدی عباس محمد الفحل' را پست دبیرکلی شورای ملی دارو برکنارکرد.
رییس شورای نظامی سودان همچنین 'عبدالماجد هارون' را به عنوان معاون وزیر اطلاع رسانی و ارتباطات سودان منصوب کرد اما البرهان وی را 24 ساعت بعد از این پست برکنار کرد. 
رییس شورای نظامی علت این برکناری را ارتباطات هارون با مقامات دولت پیشین اعلام کرد.

**سودانی ها پر شورتر از قبل در صحنه اعتراضات

صدها هزار سودانی دیشب (جمعه) با تجمع در مقابل ساختمان وزارت دفاع در خارطوم خواستار انتقال قدرت به غیر نظامیان شدند.
در همین راستا یک رهبر برجسته از مخالفان سودانی به خبرگزاری رویترز گفت که معترضان فردا(یکشنبه) لیست نامزدهای خود را برای تشکیل شورای مدنی موقت ارائه خواهند داد.
این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد که اکثریت اعضای پیشنهادی از غیر نظامیان هستند


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فساد؛مخرب درونی اقتصاد کشور ها

یجاد رانت به علاوه عدم نظارت توسط افراد و دستگاه‌های مسئول و همچنین عدم پاسخگویی توسط دولت ها و دستگاه‌های ذیربط به مردم جامعه.

چرا رشد اقتصادی باید بر ایجاد اشتغال ارجح باشد؟

تاریخچه تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های اقتصادی در ایران با در نظر گرفتن ایجاد نهادهای مدرن حاکمیتی شاید به بیش از ۷۰ سال برسد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر