نتیجه‌ای یافت نشد.

کشف میلیون ها یورو در محل اقامت عمر البشیر

شناسه خبر: 169921 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸, ۱۷ : ۱۶ : ۰۰
کشف میلیون ها یورو در محل اقامت عمر البشیر
نیروهای مسلح و اطلاعات نظامی سودان امروز (شنبه) در بازرسی از اقامتگاه سابق 'عمر البشیر' رئیس جمهوری مخلوع این کشور، میزان قابل توجهی ارز به ارزش بیش از 6 میلیون یورو کشف کردند.
۵۵آنلاین :

'معتصم عبدالله محمود' معاون دادستان رسیدگی کننده پرونده های فساد تاکید کرد: در راستای اجرای دستور شورای نظامی در خصوص مبارزه با فساد، دستور تفتیش محل اقامت سابق البشیر را صادر و مبالغ کشف شده را به بانک مرکزی سودان واریز کردیم.
در همین راستا یک منبع آگاه قضایی به خبرگزاری رویترز گفت که دادستانی کل سودان در حال رسیدگی به پرونده ای در خصوص اتهام البشیر به پول شویی است.
منابع آگاه سودانی چند روز پیش فاش کردند که شورای نظامی رییس جمهور مخلوع را به زندان 'کوبر' واقع در 'خارطوم' پایتخت سودان منتقل کرده است. این در حالی است که یک منبع آگاه نزدیک به البشیر پیشتر گفته بود که وی در خانه ای در خارطوم تحت حفاظت نیروهای امنیتی قرار دارد.
در پی اعتراض های مردمی در سودان که بیش از چهار ماه ادامه داشت، سرانجام ارتش این کشور در تاریخ 22 فروردین با صدور بیانیه ای برکناری البشیر را پس از 30 سال حکومت، تأیید و سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه ممنوعیت رفت و آمد را در این کشور اعلام کرد.
این شورا هشت عضو دارد که شش نفر آنها از افسران ارتش، دو نفر متعلق به نیروهای پلیس و یک تن نیز مربوط به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی سودان است.
در بیانیه 22 فروردین ماه ، مقرر شد؛ شورای نظامی انتقالی به ریاست 'عوض بن عوف' وزیر دفاع به مدت دو سال زمام امور را در دست گیرد. 
اما بن عوف یک روز پس از سمت خود کناره گیری کرد و 'عبدالرحمن البرهان' برای این منصب تعیین شد.

**دستگیری وزیر سابق ورزش و جوانان سودان

کاربران شبکه های اجتماعی سودان فیلمی را دست به دست می کنند که در آن لحظه دستگیری 'ماجد سوار' وزیر سابق ورزش و جوانان سودان در فرودگاه خارطوم را نشان می دهد.
وی که به نظر می رسد قصد فرار از سودان را داشت، توسط نیروهای نظامی دستگیر شده است.
سوار پیشتر سفیر کشورش در لیبی و از رهبران برجسته حزب کنگره ملی (حزب حاکم در دولت پیشین) بوده است.

**عزل و نصب های جدید شورای نظامی سودان

'عبدالفتاح البرهان' رییس شورای نظامی انتقالی سودان دیروز (جمعه)با صدور حکمی 'العبید احمد مروح' را از پست معاونت وزارت اطلاع رسانی و ارتباطات، 'حسب النبی موسی محمد' را از منصب معاونت وزارت برق و منابع آبی و 'زین العابدی عباس محمد الفحل' را پست دبیرکلی شورای ملی دارو برکنارکرد.
رییس شورای نظامی سودان همچنین 'عبدالماجد هارون' را به عنوان معاون وزیر اطلاع رسانی و ارتباطات سودان منصوب کرد اما البرهان وی را 24 ساعت بعد از این پست برکنار کرد. 
رییس شورای نظامی علت این برکناری را ارتباطات هارون با مقامات دولت پیشین اعلام کرد.

**سودانی ها پر شورتر از قبل در صحنه اعتراضات

صدها هزار سودانی دیشب (جمعه) با تجمع در مقابل ساختمان وزارت دفاع در خارطوم خواستار انتقال قدرت به غیر نظامیان شدند.
در همین راستا یک رهبر برجسته از مخالفان سودانی به خبرگزاری رویترز گفت که معترضان فردا(یکشنبه) لیست نامزدهای خود را برای تشکیل شورای مدنی موقت ارائه خواهند داد.
این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد که اکثریت اعضای پیشنهادی از غیر نظامیان هستند


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاهراه انرژی جهان

یک دریانورد کارکشته انگلیسی سال ها پیش از کشف نفت و در روزگاری که خورشید در سرزمین ‌های بریتانیای کبیر غروب نمی‌کرد،گفته است کشوری که دریاهای جهان را کنترل کند، دنیا را و کشوری که تنگه ‌های مهم را در اختیار داشته باشد کل آب های دنیا را تحت سیطره خواهد داشت.

نگاهی به مجموعه درحال پخش «برادرجان »

سریالی از شبکه سه سیما درحال پخش است که بر خلاف اغلب آثار تولیدی، حرف هایی برای گفتن دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر