کشف دست خط «محمدرضا پهلوی» در یک قرآن عتیقه

شناسه خبر: 187492 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸, ۱۱ : ۲۰ : ۰۰
کشف دست خط «محمدرضا پهلوی» در یک قرآن عتیقه
ماموران پلیس، یک عتیقه فروش غیرمجاز را دستگیر کردند
۵۵آنلاین :

در روزهای اخیر ماموران کلانتری ۱۰۹ بهارستان از فعالیت غیرقانونی فردی در امر خرید و فروش عتیقه و اشیای آنتیک باخبر شده و رسیدگی به موضوع را دستور کار خود قرار دادند که در جریان تحقیقات اولیه مشخص شد گزارش واصله به پلیس صحیح بوده و فردی که ساکن خیابان سعدی است در زمینه خرید و فروش آثار باستانی و عتیقه‌جات فعالیت دارد.

در ادامه با تایید اطلاعات، جزئیات پرونده به مقام قضایی اطلاع داده شد و دستورات و مجوزهای لازم برای ورود به مخفیگاه متهم و دستگیری‌اش صادر شد که در پی آن ماموران در عملیاتی به مخفیگاه این فرد رفته و متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. 

همچنین مخفیگاه این فرد مورد بررسی قرار گرفت که در جریان آن یک قرآن قدیمی که در ابتدای آن دستخطی منتسب به محمدرضا پهلوی، آخرین شاه ایران نقش بسته بود، کشف و ضبط شد. همچنین در ادامه بازرسی‌ها، چندین قطعه کاشی قدیمی، آئینه‌های متعلق به دوره قاجار، کوزه و آفتابه‌های مفرغی و سفالی و... کشف و ضبط شد. 

همچنین برادر این قاچاقچی نیز که در مخفیگاه حضور داشت، مورد بازرسی قرار گرفت و با توجه به اینکه مقادیری شیشه و هروئین به همراه داشت، از سوی ماموران دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

با انتقال دو برادر که ۳۵ و ۵۰ سال سن داشتند، مشخص شد که هر دو اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر دارند. همچنین فرد عتیقه فروش در بازجویی‌های اولیه اعلام کرد که هیچ مجوزی برای خرید و فروش عتیقه ندارد، اما تحقیقات تکمیلی در مورد اصالت عتیقه جات کشف شده از سوی کارشناسان میراث فرهنگی و نیز شناسایی دیگر همدستان این فرد در حال انجام است و پرونده به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده است.

 


منبع : اقتصاد نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : اعتراض سیاسی عجیب در برزیل

ویدئو : اعتراض دوچرخه سواران آلمان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر