نتیجه‌ای یافت نشد.

کشف بقایای گونه جدیدی از انسان‌های اولیه

شناسه خبر: 168839 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸, ۵۸ : ۱۳ : ۰۰
کشف بقایای گونه جدیدی از انسان‌های اولیه
پس از سال‌ها حفاری، محققان بقایایی از استخوان و دندان‌هایی در غاری واقع در فیلیپین کشف کردند که در سیر تکاملی انسان نقش داشته‌اند.
۵۵آنلاین :

این آثار کشف شده در «لوزون» بزرگترین جزیره فیلیپین، شامل دندان‌های کوچکی هستند که نشان دهنده جثه‌ی ریز این گونه است. خمیدگی استخوان‌های انگشت کشف شده نیز بیانگر این امر است که این گونه از دست‌هایشان برای بالا رفتن از درخت استفاده می‌کردند.

بقایای این گونه که، «‌هومو ایوزوننسیس» ( Homo luzonensis) نام دارد به ۵۰ هزار الی ۸۰ هزار، سال پیش تعلق دارد.

این تیم در مجموع موفق به کشف ۱۳ استخوان و دندان شده که این مجموعه شامل انگشتان پا و دست، دندان و استخوان ران است. این استخوان‌ها متعلق به حداقل سه فرد مختلف هستند.

دندان‌ها و استخوان‌های کشف شده گونه «‌Homo luzonensis » قدیمی‌ترین بقایای انسانی کشف شده در فیلیپین محسوب می‌شوند. این آثار از بقایای به جا مانده از انسان‌های هوشمند کشف شده در « پالاوان » فیلیپین که قدمتشان به ۳۰ هزار الی ۴۰ هزار سال پیش باز می‌گردد نیز قدیمی تر محسوب می‌شوند.

به گفته محققان گونه «Homo luzonensis» هم دوره گونه‌های دیگر سرده انسان همچون «انسان فلورسی»، «انسان هوشمند» و «نئاندرتال‌ها» بوده اند.

«آدام برام» باستان‌شناس دانشگاه «گریفیث» استرالیا در خصوص این کشف را " اکتشافی بسیار تأثیر گذار " نامید.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر