نتیجه‌ای یافت نشد.

کشف بقایای گونه جدیدی از انسان‌های اولیه

شناسه خبر: 168839 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸, ۵۸ : ۱۳ : ۰۰
کشف بقایای گونه جدیدی از انسان‌های اولیه
پس از سال‌ها حفاری، محققان بقایایی از استخوان و دندان‌هایی در غاری واقع در فیلیپین کشف کردند که در سیر تکاملی انسان نقش داشته‌اند.
۵۵آنلاین :

این آثار کشف شده در «لوزون» بزرگترین جزیره فیلیپین، شامل دندان‌های کوچکی هستند که نشان دهنده جثه‌ی ریز این گونه است. خمیدگی استخوان‌های انگشت کشف شده نیز بیانگر این امر است که این گونه از دست‌هایشان برای بالا رفتن از درخت استفاده می‌کردند.

بقایای این گونه که، «‌هومو ایوزوننسیس» ( Homo luzonensis) نام دارد به ۵۰ هزار الی ۸۰ هزار، سال پیش تعلق دارد.

این تیم در مجموع موفق به کشف ۱۳ استخوان و دندان شده که این مجموعه شامل انگشتان پا و دست، دندان و استخوان ران است. این استخوان‌ها متعلق به حداقل سه فرد مختلف هستند.

دندان‌ها و استخوان‌های کشف شده گونه «‌Homo luzonensis » قدیمی‌ترین بقایای انسانی کشف شده در فیلیپین محسوب می‌شوند. این آثار از بقایای به جا مانده از انسان‌های هوشمند کشف شده در « پالاوان » فیلیپین که قدمتشان به ۳۰ هزار الی ۴۰ هزار سال پیش باز می‌گردد نیز قدیمی تر محسوب می‌شوند.

به گفته محققان گونه «Homo luzonensis» هم دوره گونه‌های دیگر سرده انسان همچون «انسان فلورسی»، «انسان هوشمند» و «نئاندرتال‌ها» بوده اند.

«آدام برام» باستان‌شناس دانشگاه «گریفیث» استرالیا در خصوص این کشف را " اکتشافی بسیار تأثیر گذار " نامید.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر