کره شمالی به مداخلات آمریکا در مسائل دو کره واکنش نشان داد

شناسه خبر: 191119 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸, ۳۵ : ۱۵ : ۰۰
کره شمالی به مداخلات آمریکا در مسائل دو کره واکنش نشان داد
رسانه های کره شمالی امروز(دوشنبه) ضمن محکوم کردن تداوم مداخله آمریکا در مسایل دو کره و خودکامگی واشنگتن، بر اهمیت همکاری ملی تاکید کردند.
۵۵آنلاین :

رسانه دیجیتال "میاری" کره شمالی در آستانه دیدار امروز(دوشنبه) "دونالد ترامپ" و "مون جائه این"، روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی، ‌ از تلاش ها برای ارتباط دادن روابط دو کره به مساله هسته ای به عنوان توهینی غیرقابل مدارا یاد کرد و نوشت، ظلم و خودکامگی سارق ادامه دارد. مداخله آمریکا در امور داخلی کشور ما به تجاوز به عزت و منافع کشور منتهی می شود.

میاری افزود، آمریکا با ترساندن مقامات کره شمالی می خواهد آنها را وادار به پذیرش این مساله کند که مقوله رابطه دو کره قابل تفکیک از مساله هسته ای کره شمالی نیست.

یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اوایل ماه جاری میلادی(سپتامبر) در پاسخ به این سوال که آیا برنامه های رئیس جمهوری کره جنوبی برای اقتصاد صلح جویانه دو کره می تواند در تلاش های مربوط به خلع سلاح هسته ای کره شمالی مشارکت داده شود یا خیر، گفت، همانگونه که مون گفت، بهبود رابطه بین کره جنوبی و شمالی را نمی توان از حل و فصل برنامه هسته ای کره شمالی تفکیک کرد.

میاری در واکنش به سخنان این مقام آمریکایی نوشت، آمریکا رابطه دو کره را به رابطه کره شمالی - آمریکا گره زده است و سرعت پیشرفت آن را با نشانه های بهبود رابطه دو کره تنظیم می کند. درواقع، ‌این مقام آمریکایی می گوید بدون اجازه و موافقت آنها رابطه دو کره نمی تواند یک گام هم رو به جلو برود.

مون و ترامپ قرار است امروز در نیویورک دیدار و درباره مذاکرات خلع سلاح هسته ای کره شمالی گفت وگو کنند.
این رسانه کره شمالی تصریح کرد، آمریکا کشوری نیست که سرنوشت دنیا را در دست داشته باشد و ما هیچگاه از آمریکا نخواستیم در روند آشتی، وحدت و صلح کشور ما کمک کند. کشورهایی که بیش از حد اعتماد به نفس دارند، به واسطه انزوایی که خود باعث آن شدند، نابود و از سوی بشریت محکوم می شوند.

آمریکا نباید در رابطه با جایگاه و نقش خود دچار توهم شود و بیش از این احمقانه رفتار نکند.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سردرگمی طرح 3 هزار میلیارد تومانی دولت

جامعه محلي درباره نحوه توزيع آب در طرح 46هزار هکتاری دچار مشکل شده است

رفتن استراماچونی؛ نمونه‌ای از مدیریت فشل دولتی

این هنر نزد مدیران ایرانی است. تنها آنها هستند که می‌توانند به همین راحتی بحران ایجاد کنند. هواداران استقلال الان هم نگران جیب خود هستند هم نگران آینده تیم محبوب‌شان.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر