نتیجه‌ای یافت نشد.

کتاب مولانا ثبت جهانی می‌شود

شناسه خبر: 165696 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷, ۱۲ : ۱۳ : ۰۰
کتاب مولانا ثبت جهانی می‌شود
اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفته است بعد از ثبت جهانی جامع التواریخ (تاریخ رشیدی) نوشته رشیدالدین فضل‌الله همدانی در یونسکو، به دنبال ثبت جهانی کتاب «مثنوی» مولانا هستیم تا این اثر ارزشمند در سطح دنیا به عنوان یک منبع در حافظه مردم جهان ثبت شود.
۵۵آنلاین :


اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفته است بعد از ثبت جهانی جامع التواریخ (تاریخ رشیدی) نوشته رشیدالدین فضل‌الله همدانی در یونسکو، به دنبال ثبت جهانی کتاب «مثنوی» مولانا هستیم تا این اثر ارزشمند در سطح دنیا به عنوان یک منبع در حافظه مردم جهان ثبت شود.

مثنوی مشهورترین اثر مولانا و یکی از بزرگترین آثار ارزشمند زبان فارسی در جهان است. سروده ای از بیست و شش هزار بیت که روح نیایش و توجه به خدا، در تار و پود آن نهفته‌ است. امروزه اشعار مولانا به زبان های مختلف ترجمه و تفسیر می شود.

جلال الدین محمد بلخی (رومی)، معروف به مولانا، از مشهورترین شاعران ایرانی پارسی گوی است.


منبع : روزیاتو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر