کاهش وزن به آمادگی روانی نیاز دارد

شناسه خبر: 176224 سرویس: گوناگون ، سبک زندگی جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸, ۴۸ : ۱۸ : ۰۰
کاهش وزن به آمادگی روانی نیاز دارد
جردن تیرکیدیس یکی از رکوردداران کاهش وزن در جهان است که از روش های جالبی برای کاهش وزن استفاده کرده است. درواقع او در کنار رژیم غذایی به مسائل روانی توجه کرده است.
۵۵آنلاین :

جردن تیرکیدیس یکی از رکوردداران کاهش وزن در جهان است که از روش های جالبی برای کاهش وزن استفاده کرده است. درواقع او در کنار رژیم غذایی به مسائل روانی توجه کرده است.

 جردن یکی از سنگین وزن ترین مردان استرالیا بود او به لطف رژیم سفت و سخت خود بیش از 440 پوند (حدود 200 کیلوگرم) را از دست داد.

شاید برای افراد لاغر حتی 500 گرم کاهش وزن نیز یک موفقیت بزرگ باشد، اما برای افراد چاق کیلوگرم های متعددی لازم است تا یک موفقیت بزرگ ثبت شود. بر همین اساس است که وقتی می شنویم یک نفر بیش از 200 کیلوگرم از دست داده توجهمان به سمت این اتفاق جلب می شود.

جردن تیرکیدیس مرد جوان استرالیایی بود که به لطف رژیم غذایی سخت، ورزش و رژیم ذهنی یک حماسه بزرگ آفرید و رکورد کاهش وزن را شکست. جردن حدود 300 کیلوگرم وزن داشت که رژیم خود را آغاز کرد. او که انواع رژیم های خوراکی را رعایت کرده بود تصمیم گرفت این بار رژیم های روانی را نیز امتحان کند. یعنی به ذهن خود نیز برای کاهش وزن فشار وارد کند بر همین اساس نیز او به سراغ رواندرمانگرانی رفت که به وی کمک کردند با هیپنوتیزم و مدیتیشن وزن خود را کاهش دهد.

روش او چندان پیچیده نبود. درواقع هر بار دچار فشار روانی می شد از رواندرمانگرها کمک می خواست و آنان نیز به وی مشاوره روانی می دادند. در ضمن از جلسات منظم رواندرمانی نیز برخوردار بود. او موفق شد با کمک همین روشها اشتهای کاذب خود را کنترل کند.

کاهش وزن او به حدی موفق بود که به سرعت مشهور شد و تبدیل به یک سخنران انگیزشی شد. درواقع این کاهش وزن خیره کننده نه تنها باعث خوش تیپ تر شدن او شد، بلکه کمک کرد دوستان ناباب و کاری که دوست نداشت را رها کند و به سمت رشد و پیشرفت گام بردارد.

با تعهد و کار سخت، او موفق شد سایز لباس او از لباس 9XL به سایز XL پایین بیاورد. او مصمم شد سایز خود را باز هم کاهش  دهد و در نهایت به سایز بسیار پایین تری رسید. البته این کاهش وزن باعث شد او با مشکل پوست اضافه نیز رو به رو و ناچار به جراحی شود. او در مورد این تغییرات می گوید: "این حرکت مانند ایستادن در پایین کوه اورست و صعود به قله بود. من این کار سخت را انجام دادم و اکنون بالای قله ایستاده ام."


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا تحصیل‌کرده‌ها کارآمد نیستند؟

اخیراً یک دانشجویِ کنجکاوِ دکتری از این نویسنده پرسید: " کم نداریم مدیرانی که تحصیلاتِ عالیه دارند، از دانشگاه های خوب دنیا فارغ التحصیل شده اند و بسیار هم جهان دیده هستند. چرا آنها در مدیریت، تا این حد اشتباه کرده و هم چنان اشتباه می کنند؟"

چگونه از شر میلیاردرها خلاص شویم؟

توماس پیکتی می‌گوید نابرابری اقتصادی طبیعی نیست بلکه ناشی از ایدئولوژی‌های سیاسی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان

ویدئو : تایید کشته شدن پسر بن لادن

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر