نتیجه‌ای یافت نشد.

کاشت مو به روش SUT

شناسه خبر: 169466 سرویس: گوناگون سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸, ۳۱ : ۱۳ : ۰۰
کاشت مو به روش SUT
دنیای وسیع اینترنت، دنیای فرصت‌ها و تهدیدها است. اطلاعات رنگارنگ در سایت‌های مختلف فرصتی هستند که سطح دانش خود را ارتقا دهیم. اما در کنار تمام فواید اینترنت، خطر توصیه‌های غلط، مطالب غیرعلمی و تبلیغات دروغین نیز ما را تهدید می‌کنند. اگر در مورد روش SUT تحقیق کرده باشید، احتمالاً به تبلیغاتی نظیر « کاشت مو با دستگاه اتوماتیک » یا « کاشت مو توسط ربات » برخورد کرده‌اید. این تبلیغات دروغین ما را بر این داشت تا در مورد مراحل کاشت مو به روش SUT مطلبی بنویسیم تا به طور کامل متوجه فرآیند این تکنیک بشوید.
۵۵آنلاین :

دنیای وسیع اینترنت، دنیای فرصت‌ها و تهدیدها است. اطلاعات رنگارنگ در سایت‌های مختلف فرصتی هستند که سطح دانش خود را ارتقا دهیم. اما در کنار تمام فواید اینترنت، خطر توصیه‌های غلط، مطالب غیرعلمی و تبلیغات دروغین نیز ما را تهدید می‌کنند. اگر در مورد روش SUT تحقیق کرده باشید، احتمالاً به تبلیغاتی نظیر « کاشت مو با دستگاه اتوماتیک » یا « کاشت مو توسط ربات » برخورد کرده‌اید. این تبلیغات دروغین ما را بر این داشت تا در مورد مراحل کاشت مو به روش SUT مطلبی بنویسیم تا به طور کامل متوجه فرآیند این تکنیک بشوید.

پیش از اینکه به سراغ معرفی و بررسی مراحل کاشت مو به روش SUT برویم باید کمی در مورد اصول کلی کاشت مو صحبت کنیم.

اصول کاشت مو

هرچند که شیوه‌ها و تکنیک‌های کاشت مو روز به روز پیشرفته‌تر و بهتر می‌شوند، اصول آن ثابت است. یعنی برداشت فولیکول‌ها از محلی که نسبت به طاسی مقاوم بوده (مثل پشت سر) و انتقال آن‌ها به ناحیه‌ای که دچار طاسی شده است. شیوه‌های کاشت مو با توجه به نحوهٔ برداشت فولیکول‌ها (که گرافت نام دارند) به دو دستهٔ کلی تقسیم می‌شوند:

  1. کاشت مو به روش FUT که یکی از قدیمی‌ترین روش‌های پیوند مو است. این روش حدود ۳۰ سال پیش ابداع شد و امروزه حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از عمل‌های کاشت مو به روش FUT انجام می‌شود. در این روش، هزاران فولیکول از محل بانک مو به یکباره برداشت می‌شوند. به روش FUT، روش کاشت نواری هم می‌گویند؛ چون فولیکول‌ها به صورت نواری برداشت می‌شوند.
  2. کاشت مو به روش FIT که در جهت پیشرفت روش قبلی و برطرف کردن معایب آن بوجود آمد و ۸۰ تا ۹۰ درصد عمل‌های پیوند مو در جهان را شامل می‌شود. روش FIT در خارج از ایران با نام علمی صحیح‌تر یعنی FUE شناخته می‌شود. در FIT فولیکول‌ها به صورت واحدی از بانک مو استخراج می‌شوند.

حال که دسته‌بندی کلی روش‌های کاشت مو را آموختید، باید بدانید که روش SUT در واقع حالت بهینه‌سازی شدهٔ روش FIT است. پس در SUT هم برداشت موها به صورت واحدی انجام می‌شود. تفاوت SUT و FIT این است که در روش SUT از دستگاه پیشرفته‌ای برای استخراج و کاشت فولیکول‌ها استفاده می‌شود.

مراحل کاشت مو به روش SUT مرحله به مرحله

برداشت فولیکول‌ها

در مرحلهٔ اول فولیکول‌ها از محل بانک مو به کمک دستگاه برداشت می‌شوند. برای برداشت فولیکول‌ها چه در روش FIT و چه در روش SUT لازم است تا سوراخ‌هایی روی پوست سر، در محل اهدا کننده یا بانک مو ایجاد شوند. این سوراخ‌ها در هر دو روش توسط ابزار مخصوصی به نام «پانچ» ایجاد می‌شود. اولین تفاوت در مراحل کاشت مو به روش SUT با کاشت مو به روش FIT این است که در FIT برای برداشت گرافت‌ها از انبرک کوچک مخصوصی استفاده می‌شود.

در روش SUT، پانچ جزئی از یک هولدر بوده که مجهز به ساکشن است و قابلیت مکش دارد. هولدر به بخشی از دستگاه گفته می‌شود که در دست جراح قرار می‌گیرد. به این ترتیب بعد از سوراخ کردن سر، فولیکول به سمت بیرون مکیده شده و به درون مخزن کوچکی که به هولدر متصل است، هدایت می‌شود.

شکل 1 - مقایسه روش SUT با روش FIT در مرحله برداشت

مزیت SUT این است که امکان آسیب فولیکول‌ها توسط انبرک و دیگر ابزار جراحی کم شده و سرعت برداشت گرافت‌ها نیاز بسیار زیاد می‌شود. باید توجه داشت که استفاده درست از دستگاه SUT متکی بر مهارت پزشک است. درست است که این دستگاه به صورت خودکار پیوندها را برداشت می‌کند؛ اما عمق و زاویهٔ وارد کردن سوزن دستگاه، مهم‌ترین عوامل در برداشت صحیح فولیکول‌ها هستند. در روش SUT می‌توان در هر جلسه حدود ۱۴۰۰۰ تار مو برداشت کرده و پیوند زد.

در کلینیک فوق تخصصی کاشت موی خانهٔ سفید به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو در ایران، علاوه بر استفاده از بهترین دستگاه‌ها برای روش SUT، مفتخریم که از کادر درمانی مجرب و کارآزموده‌ای بهره می‌بریم که بر روش استفاده از این دستگاه تسلط کامل دارند.

آماده سازی فولیکول‌ها برای پیوند

در مرحلهٔ دوم، فولیکول‌های برداشت شده از مخزن دستگاه خارج شده و در محلول نگه‌داری مخصوصی قرار می‌گیرند تا از بین نرود. سپس تیم درمانی به کمک میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ها مشغول می‌شوند. این مرحله از مراحل کاشت مو به روش SUT مهم‌ترین عامل در موفقیت کاشت مو به حساب می‌آید.

در تمام مدت آماده‌سازی فولیکول‌ها باید در محلولی مخصوص و در دمایی مشخص نگه‌داری شوند تا در بیرون از بدن زنده بمانند و از بین نروند. این مرحله در روش SUT و FIT مشابه است و در هردو فرآیند آماده‌سازی توسط کادر درمانی و به صورت دستی انجام می‌شود.

 

استراحت

عمل پیوند مو می‌تواند تا ۶ ساعت طول بکشد. ممکن است پیش از شروع مرحلهٔ پیوند، به شما استراحتی داده شود تا چیزی میل کنید. توجه داشته باشید که کاشت مو بدون بی‌هوشی و با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. پس در طول انجام جراحی هوشیار خواهید بود.

مشخص کردن خط رویش جدید

این مرحله از مراحل کاشت مو به روش SUT اهمیت فراوانی دارد و اگر به درستی انجام نشود، موی کاشته شده حالت طبیعی نخواهد داشت و به قول معروف « معلوم می‌شود» که کاشته‌اید. مشخص کردن خط رویش جدید نیاز به تجربهٔ فراوانی دارد.

پیوند فولیکول‌های برداشت شده به ناحیهٔ پذیرنده

برای قرار دادن پیوندها یا گرافت‌ها، پزشک متخصص ابتدا با استفاده از ابزار پانچ استاندارد (SP90) سوراخ‌های بسیار ریزی در ناحیهٔ پذیرنده ایجاد می‌کند. ایجاد سوراخ توسط پانچ در هردو روش SUT و FIT صورت می‌گیرد و تفاوت این دو روش در نحوهٔ وارد کردن گرافت‌ها به درون این سوراخ‌ها است.

هولدر استفاده شده برای پیوند در روش SUT علاوه بر خاصیت مکندگی، دارای پیستونی است که فولیکول‌ها را با فشار به درون سوراخ‌های ایجاد شده هدایت می‌کند. در روش FIT این کار توسط انبرک انجام می‌شود.

شکل 2 -  مقایسه روش SUT با روش FIT در مرحله کاشت

در تمام مراحل کاشت مو به روش SUT علاوه بر این که دستگاه استفاده باید کیفیت بالایی داشته باشد، مهارت تیم درمانی نیز بسیار اهمیت دارد. پس بهترین کلینیک کاشت مو باید علاوه بر مجهز بودن به تکنولوژی‌های به‌روز، از پزشکان متخصص و تکنسین‌های متبحر بهره ببرد. کلینیک فوق تخصصی خانهٔ سفید مفتخر است که در کنار کادر درمانی مجرب، اقدام به خریداری بهترین دستگاه‌های موجود برای روش SUT کرده است.

برتری‌های روش SUT به روش FIT

  • سرعت پیوند مو در روش SUT تقریباً دو برابر روش FIT است.
  • با روش FUT در هر جلسه تنها می‌توان حدود ۲۰۰۰ فولیکول مو کاشت. در روش SUT امکان کاشت بیش از ۲۰۰۰ گرافت در کمتر از دو ساعت وجود دارد.
  • به علت این که در روش SUT، کار برداشت و کاشت گرافت‌ها توسط دستگاه انجام می‌شود، خطر آسیب به فولیکول‌ها توسط ابزار جراحی، کمتر از روش FIT است و تقریباً خطای برداشت به صفر می‌رسد.

آیا روش SUT بهتر از FIT است؟ و آیا SUT بهترین روش کاشت مو است؟

در پاسخ به این سوال متداول باید بگوییم که هر روشی مزایا و معایب خود را دارد. بهترین روش کاشت مو هم باید با توجه به شرایط شما و به صلاح‌دید پزشک تعیین شود. بهترین کار برای فهمیدن این که روش SUT برای شما بهتر است یا FIT، استفاده از مشاورهٔ رایگان کلینیک فوق تخصصی کاشت موی خانهٔ سفید است. پزشک متخصص با بررسی دقیق وضعیت بانک مو و همچنین میزان طاسی شما قادر خواهد بود که بهترین توصیه‌ها را به شما ارائه کند.

هزینهٔ کاشت مو به روش SUT

همانطور که مراحل کاشت مو به روش SUT اشاره کردیم، به علت استفاده از دستگاه اتوماتیک در بخش‌هایی از فرآیند کاشت، قیمت این روش کمی بیشتر از سایر روش‌ها است؛ یعنی چیزی حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان. برآورد دقیق هزینه کاشت مو نیاز به بررسی پزشک متخصص دارد که طی مشاورهٔ رایگان به شما اعلام خواهد شد.

 

کلینیک فوق تخصصی کاشت مو خانه سفید با انتخاب بهترین روش کاشت مو برای شما و انجام آن در محیطی کاملا بهداشتی، با حضور پزشکان مجرب و هزینه های به صرفه و اقتصادی برای ارائه خدمت به شما آماده است.

 جهت مشاوره تخصصی با پزشکان ما از طریق راه های زیر اقدام فرمایید :

آدرس کلینیک : تهران ، جردن ، بلوار آفریقا ، خیابان دستگردی غربی ، پلاک 321 ، طبقه دوم

تلفن تماس : 02154503 02188870480

ارسال عکس و پیام رسان های داخلی و تلگرام : 09122252731

 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر