نتیجه‌ای یافت نشد.

کاروانسرای "قصر بهرام"

شناسه خبر: 162360 سرویس: تصویر ، فرهنگ و میراث فرهنگی چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷, ۳۹ : ۲۳ : ۰۰
کاروانسرای "قصر بهرام"
قصر تاریخی بهرام گور یکی از اقامتگاه های تاریخی میان راهی دردل کویر مرکزی ایران در منطقه نمونه گردشگری پارک ملی کویرگرمسار است.
۵۵آنلاین :

 

کاروانسرای

1

2

3

4

5

6

7

8

9

12

13

 

کاروانسرای قصر بهرام یکی از بناهای تاریخی و کهن است که در دوره ساسانیان توسط بهرام شاه ساسانی در مسیر کاروان روی اصفهان، کاشان، خوار(گرمسار) و خراسان ساخته و بعدها در دوره شاه عباس صفوی بازسازی شده است.

این کاروانسرا از چهار ایوان، دو دروازه، چهار برج نگهبانی، 24 اتاق برای مسافران، فضای نگهداری حیوانات و محلی برای پخت و پز و خواب غلامان، شاه نشین، سرداب و حوضچه ای زیبا در وسط حیاط تشکیل شده است.

در نزدیکی کاروانسرا قصر بهرام کوهی موسوم به کوه سیاه قرار دارد که از رگه های سنگی نرم تشکیل شده و تراشیدن آن بسیار آسان است و مقداری از آن در دیواره های قصر به کار رفته است. همچنین جاده‌ای سنگ فرش با این سنگ های تراش خورده به طول 35 کیلومتر در مسیر شاهراه تاریخیاصفهان-ساری در دوره صفوی ساخته شده تا رفت وآمد در این مسیر که در جنوب گرمسار به باتلاق و نمک زار می‌رسد را آسانتر کند.


منبع : پرشیا دایجست
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تاثیر ارتباطات جدید بر ابعاد زندگی بشری

قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر تاثیرات ابزارهای ارتباطی نوین بر ابعاد مختلف زندگی بشری در عصر حاضر.

مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد

نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد آقای استورات گفته است: "من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می کردم، اشتباه بود." "روری استوارت، نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا، به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرد

ویدیو : درگیری خرس و روستاییان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر