نتیجه‌ای یافت نشد.

چین ماده غیرقابل شناسایی در برابر نور مادون قرمز ساخت

شناسه خبر: 169080 سرویس: فناوری ، گوناگون شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸, ۵۸ : ۱۶ : ۰۰
چین ماده غیرقابل شناسایی در برابر نور مادون قرمز ساخت
دانشمندان موسسه نانوفناوری و نانوبیونیک سوجو چین (SINANO)، یک نوع ماده غیرقابل شناسایی در برابر دوربین‌های حرارتی مادون قرمز ساخته اند.
۵۵آنلاین :

این ماده جدید که دارای کاربردهای نظامی و تحقیقاتی است توسط یک تیم از دانشمندان موسسه نانوفناوری سوجو و آکادمی علوم اجتماعی چین به رهبری یک محقق به نام 'ژانگ شیتون' ساخته شده است.
ژانگ در مورد این ماده جدید به شینهوا گفته است: این ماده در حقیقت به صورت یک لایه بسیار نازک است که برای مقاومت بیشتر، با یک لایه پلی‌اتیلن گلیکول و محافظ ضد آب پوشانده شده است. 
به گفته وی در یک آزمایش شبیه‌سازی شده در مورد این ماده، سطح پوشانده شده، حرارت خورشید را جذب و دما را به آرامی افزایش می‌ دهد تا اختلاف دما با محیط به حداقل برسد.
او گفت: با حذف منبع نوری و گرمایی، حرارت به صورت هم ‌دما با محیط پس داده می‌شود که باعث نامرئی شدن جسم در طیف مادون قرمز می‌شود.
این محقق چینی افزود: مواد ساخته شده دارای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی است و نه تنها برای پنهان شدن در برابر اشعه های مادون قرمز برای قطعات الکترونیکی و جداسازهای باتری نیز کاربرد دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر