نتیجه‌ای یافت نشد.

چگونه هزینه انرژی را به یک‌سوم کاهش دهیم؟

شناسه خبر: 176668 سرویس: اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸, ۴۶ : ۱۶ : ۰۰
چگونه هزینه انرژی را به یک‌سوم کاهش دهیم؟
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان معتقد است که مدیریت مصرف کولرهای آبی موجب صرفه‌جوئی ۳۰ درصدی در هزینه خانوار می‌شود.
۵۵آنلاین :

 سید بهروز کسائیان، اظهار کرد: کاهش استفاده از کولرهای آبی و قرار دادن آن بر روی دور کند در ساعات ۱۱ صبح تا ۱۵ بعد از ظهر و ۲۰ تا ۲۴ که ساعات پیک بار هستند می‌تواند کمک بسزایی در تقلیل هزینه‌های برق مصرفی کند.

وی با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در آب و برق مصرفی کولرها خاطرنشان کرد: رعایت چند نکته در خصوص مدیریت مصرف تقریباً یک‌سوم هزینه‌های خانوار را کاهش می‌دهد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان سمنان ادامه داد: دقت به برچسب انرژی با رتبه بالا در هنگام خرید کولر آبی، توجه به ظرفیت و مساحت محل مورد نظر، استفاده از دماسنج در مکان و عدم روشن کردن مداوم کولر و… از مواردی است که به مدیریت بهینه مصرف در کولرهای آبی کمک می‌کند.

کسائیان با ارائه راهکارهای لازم برای مدیریت مصرف برق در سیستم‌های سرمایشی از شهروندان سمنانی خواست به‌جای کولرهای گازی از کولرهای آبی استفاده کنند.

احمد غنی‌پور بعدازظهر اظهار کرد: کولرهای آبی به نسبت کولرهای گازی، حدود چهار برابر کمتر برق مصرف می‌کنند و به دلیل اقلیم خشک و پایین بودن میزان رطوبت نسبی در استان، استفاده از کولرهای آبی به شهروندان سراسر این استان توصیه می‌شود.

این کارشناس مصرف انرژی خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌های تبریدی با رده انرژی بالا، سرویس دوره‌ای تجهیزات سرمایشی، عایق کاری کانال کولر، نصب سایه‌بان بر روی کولر و استفاده از دور کُند آن، از جمله مهم‌ترین راهکارهای مدیریت مصرف برق در این بخش به شمار می‌رود.

وی با اشاره به حجم بالای مصرف برق در فصول گرم سال گفت: صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مشترکان در مصرف برق وسایل برودتی، تأثیر مناسبی در کاهش پیک بار خواهد داشت.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر