چند درصد از جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کنند؟

شناسه خبر: 180720 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸, ۳۹ : ۲۰ : ۰۰
چند درصد از جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کنند؟
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری گفت: در حال حاضر ۲۶ درصد جمعیت کل کشور معادل ۲۱ میلیون نفر در روستاها ساکن هستند.
۵۵آنلاین :

محمد امید در جلسه مشترک کارگروه تخصصی امور اقتصادی و کارگروه توسعه روستایی و عشایری آذربایجان شرقی، با بیان این‌که طرح اشتغال روستایی یکی از افتخارات مهم دولت است، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات مؤثری در روستاها انجام گرفته است؛ به طوری که آمارها گویای تحولات بسیار بزرگ در رابطه با اشتغال زایی در روستاهای کشور است.

وی ادامه داد: ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور از نیازهای اساسی آب، برق، گاز، آموزش و بهداشت و درمان بهره‌مند هستند.

امید خاطرنشان کرد: ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی اختصاص یافت که این حرکت بسیار موثر بود.

وی با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی سهم اشتغال روستایی در سال ۹۷، بیان کرد: با اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات، ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در روستاها ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: رشد اشتغال روستایی از سال ۹۷ در اولویت قرار گرفت و امروزه اشتغال روستایی توانسته است اشتغال پایدار ایجاد کند و بار بیکاری را کاهش دهد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری به تلاش‌های دولت برای مهاجرت معکوس (شهر به روستا) اشاره کرد و گفت: سیاست‌های دولت در حوزه توسعه روستایی و پرداخت تسهیلات روستایی منجر شده است تا گرایش به روستاها افزایش یابد.

وی عنوان کرد: مقرر شده است سالانه ۵۰۰ میلیون دلار نیز از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی اختصاص یابد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرورش مردمان هزار چهره‎‌ی هزار رنگ

چه اصراری است به تشویق مردم به دروغ گویی؟ چرا دوست داریم مردم تظاهر کنند و با اینکه تا به حال پای‌شان را در نماز جمعه نگذاشته‌اند، بگویند ما هر هفته با تمام اعضای خانواده به نماز جمعه می‌رویم.

به داد چغاگاوانه برسید

«از یک سو تصاویرِ جدید، از انتقال دستگاه‌های سنگین حفاری به محوطه تاریخی اسلام‌آباد غرب خبر می‌رسد و از سوی دیگر مسولان میراث فرهنگی کرمانشاه می‌گویند در برابر حفاظت از محوطه چغاگاوانه تنها مانده‌اند.»

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر