نتیجه‌ای یافت نشد.

چرخش اجباری فوتبال ایران!

شناسه خبر: 178428 سرویس: ورزشی ، گوناگون چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸, ۱۳ : ۲۰ : ۰۰
چرخش اجباری فوتبال ایران!
فوتبال ایران در شرایطی آماده شروع لیگ نوزدهم می‌شود که هنوز هم آثار مشکلات مالی در باشگاه‌ها مشهود است و امیدواری برای بهبود آن به حداقل رسیده است.
۵۵آنلاین :

فوتبال ایران در شرایطی آماده شروع لیگ نوزدهم می‌شود که هنوز هم آثار مشکلات مالی در باشگاه‌ها مشهود است و امیدواری برای بهبود آن به حداقل رسیده است.

 در ماه‌های اخیر رسانه‌ها به دفعات از به‌وجود آمدن مشکلات مالی در فوتبال ایران و اثرات منفی این اتفاق روی این ورزش مطالب و نکته‌های مختلفی را عنوان کردند. اثرات کمبود منابع مالی به حدی بود که تقریباً همه باشگاه‌ها در فصل گذشته با موانع بزرگی روبه‌رو شدند و حتی زمزمه‌هایی مبنی بر این که یکی، دو باشگاه در نیمه‌های فصل قصد کناره‌گیری از مسابقات را داشتند شنیده شد. به هر طریق اما فصل در حالی به پایان رسید که باشگاه‌های فوتبال با بدهی‌های انباشته شده روبه‌رو شدند.

اثرات کمبود پول به‌جایی رسیده بود که تیم‌ها بازیکنان خود را برای سفرهای چند ساعته با اتوبوس جابه‌جا می‌کردند و طلب بسیاری از بازیکنان و مربیان نیز به‌صورت کامل پرداخت نشد. حالا در حالی فوتبال ایران آماده شروع لیگ نوزدهم می‌شود که هنوز هم آثار وجود این مشکل مشهود است و امیدواری برای بهبود آن به حداقل رسیده است. پیش از این مرسوم بود که برخی از باشگاه‌های لیگ برتری اردوهای پیش‌فصل خود را در کشورهای همسایه از قبیل ترکیه، قطر، ارمنستان و دیگر کشورها برگزار می‌کردند. دلیل این موضوع هم این بود که امکانات این کشورها بهتر و در دسترس‌تر بود و البته به گفته مدیران برخی از باشگاه‌ها برپایی اردو در کشوری مثل ترکیه مقرون به صرفه‌تر از خیلی از شهرهای کشورمان است! اما در روزهای اخیر ایجاد فاصله زیاد واحد پولی ایران با سایر ارزها و به‌خصوص دلار و یورو باعث شده که باشگاه‌های ایرانی قید حضور در کشورهای دیگر را بزنند.

در همین حال وزارت ورزش نیز مدتی پیش به فدراسیون فوتبال توصیه اکید کرد که باشگاه‌های فوتبال را وادار کند اردوهای خارجی را به‌دلیل هزینه‌بر بودن لغو کنند. با این شرایط و با توجه به هزینه‌های سنگین برگزاری اردوی خارج از کشور و دردسرهای آن، برگزاری اردو در داخل کشور می‌تواند به باشگاه‌ها برای انجام صرفه‌جویی و البته سرمایه‌گذاری در دیگر بخش‌ها ازجمله خرید بازیکن و ستاره‌های موردنظر کادرفنی کمک کند. پرسپولیس و استقلال به‌عنوان دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران سال قبل به ترتیب در کشورهای اوکراین و ترکیه اردوهای پیش‌فصل خود را برگزار کردند اما به‌نظر می‌رسد آنها امسال به‌دلیل همین نوسانات ارزی شرایط خروج از کشور را نداشته باشند. استقلال که با استخدام سرمربی ایتالیایی قصد داشت اردوی پیش‌فصل خود را به خارج از کشور منتقل کند حالا در چرخشی بزرگ و به‌دلیل ایجاد هزینه از این تصمیم صرف‌ نظر کرده و به احتمال زیاد این اردو در یکی از شهرهای داخلی برگزار خواهد شد.

پرسپولیس اما این روزها اوضاع آشفته‌ای دارد و انتخاب سرمربی این تیم با پروسه‌ای طولانی همراه شده و طبیعی است که نظر سرمربی نیز در انتخاب اردوی پیش‌فصل تاثیرگذار خواهد بود. پیش از این شنیده می‌شد ترکیه مقصد این تیم خواهد بود که البته با توجه به شرایط موجود این تیم نیز در کشورمان خود را آماده فصل بعد خواهد کرد. این در حالی است که باشگاهی مثل سپاهان نیز اعلام کرده اردوی خود را در شهرهای اصفهان، مشهد و تهران برگزار خواهد کرد. سایپا نیز به شهر بروجن رفته و این روزها در حال آماده‌سازی است. با این شرایط باشگاه‌های کشورمان مجبور به چرخشی بزرگ و البته ناخواسته شده‌اند.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر