نتیجه‌ای یافت نشد.

چرا مردم هشدارها درباره سیل را جدی نمی گیرند؟

شناسه خبر: 167562 سرویس: NGO ، توسعه ، سیاست ، اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۸, ۵۳ : ۱۵ : ۰۰
چرا مردم هشدارها درباره سیل را جدی نمی گیرند؟
وقتی که مسئول و خبرنگاری که هشدارهایی را که خودشان به اطلاع مردم می رسانند در عمل جدی نمی گیرند، از مردم هم نباید انتظار توجه به هشدارها را داشت، هر چند که جدی و به نفع خودشان باشد.
۵۵آنلاین :

 

 

بهنام اکبری - از همان اولین سیلی که در گلستان جاری شد، دستگاه های مختلف از طریق رسانه ها هشدارهایی را مبنی بر سلفی نگرفتن و ترک خانه هایشان به مردم دادند. برخی فعالان فضای مجازی هم کاسه داغ تر از آش شدن و به مردم نقد کردند چرا هشدارها را جدی نمی گیرند.

دلایلش ساده و روشن است.

عکس های حضور مسئولین در مناطق سیل زده را ببینید، همه غرق در آب و به دنبال ژست گرفتن سیاسی خودشان هستند.

بدتر از مسئولین، خبرنگارهای صدا و سیما هستند که سناریوی تکراری پلاتو گفتن در آب را پشت سرهم به نمایش می گذارند.

خبرنگاران ژاپنی در سیل سال گذشته میلادی ژاپن هنگام تهیه گزارش از صحنه سیل کلاه ایمنی به سر دارند. این کار در مخاطب حس خطر و مسئولیت نسبت به مراقبت فردی را تقویت می کند.

 

 وقتی که مسئول و خبرنگاری که هشدارهایی را که خودشان به اطلاع مردم می رسانند در عمل جدی نمی گیرند، از مردم هم نباید انتظار توجه به هشدارها را داشت، هر چند که جدی و به نفع خودشان باشد.

  وقتی خبرنگار خودش بی دلیل تا کمر‌ داخل آب بایستد جلوی دوربین، روشن است که مخاطب عادی هم هوس کند مثل آن خبرنگار عکسی با سیل داشته باشد.

 مسئولین محترم دوره این ژست گرفتن ها (تا کمر داخل آب رفتن)گذشته است. خبرنگار و همکار عزیز لطفا یکبار دیگر جزوه های خبرنگاری حوادث را با هم بخوانیم. رسانه ها از آن چیزی که ما تصور می کنیم قدرتمند تر و تاثیرگذار تر هستند، لطفا خوراک درست به مخاطب بدهیم. از خودمان شروع کنیم. 


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر