چرا مدیر خوبی نیستید؟

شناسه خبر: 187827 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، گوناگون ، سبک زندگی جمعه ۸ شهريور ۱۳۹۸, ۱۶ : ۲۲ : ۰۰
چرا مدیر خوبی نیستید؟
تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که به درد مدیریت و راهبری می خورید؟ چطور متوجه این موضوع می شوید؟ از کجا می فهمید که به درد این کار نمی خورید و ممکن است به کسب و کار و نیروی انسانی لطمه وارد کنید.
۵۵آنلاین :

علائمی  که نشان می دهند شما در مدیریت و راهبری تیم نمی توانید موفق باشید.

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که به درد مدیریت و راهبری می خورید؟ چطور متوجه این موضوع می شوید؟ از کجا می فهمید که به درد این کار نمی خورید و ممکن است به کسب و کار و نیروی انسانی لطمه وارد کنید.

هزاران کتاب مدیریتی و راهبری نوشته شده است و در آنها به مفاهیمی پرداخته می شود که مدتهاست از صحت آنها مطمئن هستیم. یعنی رهبری افراد تیم و برقراری ارتباط مناسب با آنها.

در این مطلب علائمی را که نشان می دهند شما به درد مدیریت و راهبری تیم نمی خورید بیان خواهیم کرد.

 

1. علاقه ای به پیشرفت اعضای تیم ندارید!

یکی از نشانه های مدیریت خوب، ساختن سازمانی است که در آن افراد بتوانند یادگیری داشته باشند. مدیر قدرتمند، فرصت پیشرفت، رقابت صحیح و امکان افزایش سطح مهارتهای علمی و عملی را برای اعضای تیم فراهم می آورد. در چنین فضایی، اعضای تیم نیز پیشرفت می کنند و انگیزه ذاتی آنها به عرصه ظهور خواهد رسید.

 

 

2. به دنبال دیده شدن هستید!

اتفاقی که در بسیاری از سازمانها اتفاق می افتد و در آن مدیرها، یا افراد رده بالا سعی می کنند تلاش تیم یا افراد زیردست را به تفع خودشان تمام کنند و بدون هیچ زحمتی، و بدون اسم بردن از تیم یا فرد مسئول، پیروزی را برای خود مصادره کنند. این اشتباه رایج مدیریتی سبب کاهش انگیزه افراد تیم و سقوط تدریجی روند کاری سازمان می شود.

 

 

3. دوست دارید همه را کنترل کنید!

تلاش برای کنترل کردن کوچک ترین جزییات و تصمیمات از نشانه های ضعف مدیریتی است. مدیری که به اعضای تیم خود اطمینان ندارد، راهی برای عرضه پیشنهادات تازه و راهکارهای جدید نمی گذارد و می  خواهد همه چیز به میل او و سلیقه او پیش برود. در نتیجه این عملکرد، خلاقیت تیم فروکش می کند، افراد تلاشی برای پیدا کردن راههای جدید نخواهند کرد و همه چیز در یک فضای بسته پیش خواهد رفت. اگر این طور باشد، شما یک دیکتاتور مدیریتی هستید!

 


منبع : 55 آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر