چرا مجلس برای کارگران وقت ندارد؟

شناسه خبر: 189670 سرویس: سیاست ، اقتصادی ، گوناگون پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸, ۲۹ : ۰۹ : ۰۰
چرا مجلس برای کارگران وقت ندارد؟
نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی؛ رویکرد نمایندگان به کارگران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: اما اینکه گمان کنیم رویکرد مثبت کفایت می‌کند، درست نیست و نمایندگان باید در عمل ارادت خود را به نمایندگان نشان دهند.
۵۵آنلاین :

حجت الاسلام علیرضا سلیمی با تاکید بر اینکه نمایندگان نسبت به کارگران نظر مثبتی دارند گفت: نظر مثبت باید در عمل دیده شود و مصوبات مجلس در مورد کارگران نشان می‌دهد که مجلس در عمل نگاه مهربانانه‌ای به کارگران نداشته است.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از موارد دست نمایندگان برای حمایت از کارگران بسته است، گفت: دستمزد در شورای عالی کار تصویب می‌شود که ریاست آن برعهده دولت است بنابر این مجلس در عمل هیچ جایگاهی برای حمایت از نیروی کار ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با تاکید بر اینکه می‌توانیم هر کجا که مشکل قانونی وجود دارد در قالب طرح آن را پیشنهاد کنیم، گفت: واقعیت این است که مجلس هرگاه که لازم است برای کارگران مصوبه‌ای داشته باشد یا وقت ندارد یا برخی از نمایندگان گمان می‌کنند که کارگران در رتبه چندم قرار دارند درحالی‌که کارگران همواره در رتبه اول تولید و کارهای خدماتی در کشور در حوزه سیاست‌گذاری باید باشند.

وی با اشاره به مشکلات بسیاری که امروز گریبانگیر جامعه کارگران است، گفت: وقتی کارگران مقابل مجلس یا دستگاه‌های دیگر تجمع می‌کنند بیانگر آن است که کارد به استخوانشان رسیده و دستشان به جایی بند نیست. 

سلیمی از تعداد زیاد کارخانه‌های بحران‌زده‌ای خبر داد که کارگرانش اخراج شده و کارگاه نیز به تعطیلی کشیده شده است. وی افزود: اگر به ریشه این تعطیلی‌ها و اخراج‌ها نگاه کنیم، بسیاری از آنها در قوانینی که مجلس می‌تواند با تصویب آنها مانع از بروز مشکلات شود، دیده نشده‌اند. مجلس متاسفانه در حوزه سیاست‌های کاری برای کارگران وقت نمی‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون‌های اجتماعی، اقتصادی و صنایع و معادن به صورت مستقیم با کارگران ارتباط مستقیم دارند، گفت: در یک سال گذشته چند بار از تشکل‌های کارگری به مجلس دعوت شده و پای سخنان آنان نشسته‌ایم اما باید بیش از این برای کارگران و گفتگو با نمایندگان کارگری وقت بگذاریم.

نماینده محلات با تاکید بر اینکه زیان را از هر کجا بگیریم منفعت است، گفت: امروز نیز می‌توانیم تشکل‌های کارگری را به مجلس دعوت کنیم و حتی به میان آنها برویم و مشکلاتشان را بشنویم.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا تحصیل‌کرده‌ها کارآمد نیستند؟

اخیراً یک دانشجویِ کنجکاوِ دکتری از این نویسنده پرسید: " کم نداریم مدیرانی که تحصیلاتِ عالیه دارند، از دانشگاه های خوب دنیا فارغ التحصیل شده اند و بسیار هم جهان دیده هستند. چرا آنها در مدیریت، تا این حد اشتباه کرده و هم چنان اشتباه می کنند؟"

چگونه از شر میلیاردرها خلاص شویم؟

توماس پیکتی می‌گوید نابرابری اقتصادی طبیعی نیست بلکه ناشی از ایدئولوژی‌های سیاسی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان

ویدئو : تایید کشته شدن پسر بن لادن

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر