نتیجه‌ای یافت نشد.

چرا سگ‌های بی‌سرپرست عقیم‌سازی می‌شوند؟

شناسه خبر: 172593 سرویس: NGO ، توسعه ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۵ : ۱۳ : ۰۰
چرا سگ‌های بی‌سرپرست عقیم‌سازی می‌شوند؟
مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران با حضور در نقاهتگاه سگ‌های بدون صاحب از روند زنده گیری سگ‌ها بازدید کرده و گفت: عقیم‌سازی سگ‌ها براساس قانون شهرداری‌ها انجام می‌شود.
۵۵آنلاین :

در این بازدید تحصیلی مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران با تاکید بر این که هر مخلوقی حرمتی و حقی دارد و لازم است در تمام مراحل زنده گیری این حقوق رعایت شود، اظهار داشت: سگ ها در بدو ورود به نقاهتگاه قرنطینه می شوند و از سوی دامپزشک مستقر در مرکز معاینات اولیه پزشکی روی آن ها انجام می شود.

وی گفت: در مرحله بعد با شیوه های کاملا بهداشتی کار شست و شو وانگل تراپی انجام و حیوان وارد فاز عقیم سازی می شود.

تحصیلی با بیان این که به استناد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و دستورالعمل سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، مصوب سال ۱۳۸۷ در راستای کنترل جمعیت حیوانات شهری، فرایند عقیم سازی سگ انجام می شود، تصریح کرد: پس از این مرحله کار واکسیناسیون حیوان انجام می شود و حیوان تا پایان دوران نقاهت در مرکز باقی می ماند. پس از آن سگ ها نشانه گذاری و در حریم شهر رهاسازی می شوند.

تحصیلی خاطر نشان کرد:در عملیات زنده گیری سگ های بدون صاحب با سگ های نژاد دار و اصیلی رو به رو می شویم که در سطح شهر رها شده اند.

وی با بیان این که برای صیانت از حقوق حیوانات لازم است فرهنگ سازی های گسترده ای انجام شود، تاکید کرد: اگر شهروندان پیش از تملک سگ اطلاعاتی در خصوص نحوه نگه داری آن کسب کنند، دیگر شاهد چنین صحنه هایی نخواهیم بود.

تحصیلی افزود: زنده گیری سگ ها در  فصول مختلف سال متفاوت است و گشت زنی نیروهای ما بین ساعت ۴  تا ۹ صبح انجام می شود.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاهراه انرژی جهان

یک دریانورد کارکشته انگلیسی سال ها پیش از کشف نفت و در روزگاری که خورشید در سرزمین ‌های بریتانیای کبیر غروب نمی‌کرد،گفته است کشوری که دریاهای جهان را کنترل کند، دنیا را و کشوری که تنگه ‌های مهم را در اختیار داشته باشد کل آب های دنیا را تحت سیطره خواهد داشت.

نگاهی به مجموعه درحال پخش «برادرجان »

سریالی از شبکه سه سیما درحال پخش است که بر خلاف اغلب آثار تولیدی، حرف هایی برای گفتن دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر