نتیجه‌ای یافت نشد.

چرا سگ‌های بی‌سرپرست عقیم‌سازی می‌شوند؟

شناسه خبر: 172593 سرویس: NGO ، توسعه ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۵ : ۱۳ : ۰۰
چرا سگ‌های بی‌سرپرست عقیم‌سازی می‌شوند؟
مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران با حضور در نقاهتگاه سگ‌های بدون صاحب از روند زنده گیری سگ‌ها بازدید کرده و گفت: عقیم‌سازی سگ‌ها براساس قانون شهرداری‌ها انجام می‌شود.
۵۵آنلاین :

در این بازدید تحصیلی مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران با تاکید بر این که هر مخلوقی حرمتی و حقی دارد و لازم است در تمام مراحل زنده گیری این حقوق رعایت شود، اظهار داشت: سگ ها در بدو ورود به نقاهتگاه قرنطینه می شوند و از سوی دامپزشک مستقر در مرکز معاینات اولیه پزشکی روی آن ها انجام می شود.

وی گفت: در مرحله بعد با شیوه های کاملا بهداشتی کار شست و شو وانگل تراپی انجام و حیوان وارد فاز عقیم سازی می شود.

تحصیلی با بیان این که به استناد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و دستورالعمل سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، مصوب سال ۱۳۸۷ در راستای کنترل جمعیت حیوانات شهری، فرایند عقیم سازی سگ انجام می شود، تصریح کرد: پس از این مرحله کار واکسیناسیون حیوان انجام می شود و حیوان تا پایان دوران نقاهت در مرکز باقی می ماند. پس از آن سگ ها نشانه گذاری و در حریم شهر رهاسازی می شوند.

تحصیلی خاطر نشان کرد:در عملیات زنده گیری سگ های بدون صاحب با سگ های نژاد دار و اصیلی رو به رو می شویم که در سطح شهر رها شده اند.

وی با بیان این که برای صیانت از حقوق حیوانات لازم است فرهنگ سازی های گسترده ای انجام شود، تاکید کرد: اگر شهروندان پیش از تملک سگ اطلاعاتی در خصوص نحوه نگه داری آن کسب کنند، دیگر شاهد چنین صحنه هایی نخواهیم بود.

تحصیلی افزود: زنده گیری سگ ها در  فصول مختلف سال متفاوت است و گشت زنی نیروهای ما بین ساعت ۴  تا ۹ صبح انجام می شود.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر