چرا بازیگران سریال «پایتخت» به چهره‌های مردمی تبدیل شدند؟

شناسه خبر: 184789 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸, ۵۲ : ۱۹ : ۰۰
چرا بازیگران سریال «پایتخت» به چهره‌های مردمی تبدیل شدند؟
الهام غفوری، تهیه‌کننده سریال «پایتخت» اعتقاد دارد مدیران فرهنگی باید دوراندیشی داشته باشند و قدرت ریسک کشف چهره‌های جدید را به تهیه‌کنندگان و کارگردانان حرفه‌ای تزریق کنند.
۵۵آنلاین :

الهام غفوری، تهیه‌کننده با سابقه تلویزیون، پیرامون کار در حوزه طنز و حضور بازیگران جدید در این عرصه گفت: «حوزه طنز همیشه در تلویزیون و سینما مورد توجه مردم بوده است. تجربه نشان داده که بازیگران خوب و کار بلد، در عرصه طنز همواره توانسته‌اند با مردم ارتباط برقرار کنند و سپس در مسیر رشد و شکوفایی خود، وارد عرصه جدیدتری شوند.»

وی ادامه داد: «مدیران فرهنگی ما باید دور اندیشی را داشته باشند که قدرت ریسک را به تهیه‌کنندگان و کارگردانان حرفه‌ای تزریق کنند تا آنها بتوانند در هر دوره و مرحله‌ای با کشف چهره‌های جدیدتر، رنگ آمیزی جدیدتری را وارد سریال‌های تلویزیونی کنند.»

این تهیه‌کننده گفت: «ما در سریال «پایتخت» همین مسئله را تجربه کردیم و نتیجه مطلوبی به دست آوردیم. بازیگران «پایتخت» همگی از بازیگران حرفه‌ای و آبدیده عرصه تئاتر و سینما بودند که با این سریال تبدیل به چهره‌های مردمی و ماندگار شدند.»

وی افزود: «آن‌ها در یک فیلمنامه جذاب و به شدت نزدیک به زندگی مردم ، سر جای درست و نقش‌هایی بامزه و تازه در یک سریال قرار گرفتند و درخشیدند.»

الهام غفوری

تهیه کننده «پایتخت» عنوان کرد: «این چرخه‌ای است که به نظرم تلویزیون باید مدام و همیشه به آن عمل کند. این آینده‌سازی و روشن‌تر شدن افق‌های پیش رو است. کشف چهره‌های جدید و بازیگران علاقه‌مند در عرصه تئاتر و مدارس هنرجویی، وظیفه سازندگان و مدیران فرهنگی است.»

غفوری گفت: «نیاز به بازیگران جوان که بتوانند در نقش‌های هم سن خود ظاهر شوند به شدت احساس می‌شود. نیاز یک اثر نمایشی وجود کاراکترهایی با سنین مختلف است چرا که دیگر نمی‌شود از بازیگران پا به سن گذاشته توقع داشت که نقش دختران و پسران جوان و خام را بازی کنند و از سوی دیگر دیدن چند بازیگر توانا و خوب به شکل تکراری و در اغلب آثار نمایشی، یکنواختی و کسالت را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد بنابراین باید استعدادهای جدیدتر و با انگیزه و جوان را کشف کنیم.»


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر