چاووش اوغلو به اصفهان سفر می‌کند

شناسه خبر: 177507 سرویس: تصویر ، جهان ، گوناگون سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸, ۰۰ : ۱۷ : ۰۰
چاووش اوغلو به اصفهان سفر می‌کند
مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه برای شرکت در نخستین نشست کمیسیون مشترک برنامه‌ریزی استراتژیک ایران و ترکیه آخر هفته به اصفهان سفر می‌کند.
۵۵آنلاین :

خبرگزاری آناتولی از سفر «مولود چاووش‌ اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه به اصفهان برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برنامه‌ریزی استراتژیک ایران و ترکیه خبر داد.

براساس این گزارش، چاووش اوغلو پنجشنبه (30 خرداد/20 ژوئن) برای شرکت در اولین نشست «کمیسیون مشترک برنامه ریزی استراتژیک ایران - ترکیه» و به دعوت محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود به اصفهان سفر می‌کند. 

این نشست قرار است روز جمعه 31 خرداد ماه در اصفهان برگزار شود.

به گزارش فارس، وزرای خارجه ایران و ترکیه از ماه فروردین سال جاری تاکنون سه بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند. 

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی (پنجشنبه) اول فروردین عازم ترکیه شد. به دنبال کشتار وحشیانه مسلمانان در نیوزیلند ظریف در تماس با مولود چاووش اوغلو پیشنهاد برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را که ریاست دوره‌ای آن بر عهده ترکیه قرار دارد ارائه کرد. این نشست جمعه دوم فروردین در استانبول برگزار شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران اواخر فروردین ماه نیز در ادامه سفرش به سوریه به ترکیه هم رفت و با مقامات این کشور از جمله همتای ترکیه‌ای دیدار و درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه و به ویژه اوضاع سوریه به گفت‌وگو پرداخت.

وزرای خارجه دو کشور همچنین 11 اردیبهشت ماه سال جاری در حاشیه شانزدهمین نشست مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا ACD با یکدیگر دیدار کردند


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تا 11 شب کار کردن رییس جمهور «پُز» دادن دارد؟

در ایران آنقدر دولت بزرگ است و همه امور به دامن دولت گره زده شده که رییس جمهور، برای اداره امور و رسیدن به خرج و برج دولت، وقت کم می‌آورد. رییس جمهور در ایران باید نگران همه چیز و همه کس باشد. واقعا اگر اداره بخش‌های مختلف کشور در ید بخش خصوصی بود، دیگر احتیاج نبود روحانی یا هر رییس جمهوری تا 11 شب یا بیش تر از آن کار کند.

طرح چین برای تصاحب بازار استراتژیک ایران

كل مصرف زعفران در بازارهاي جهاني 400 تن است و علي شريعتي‌مقدم، رئيس كميسيون كشاورزي اتاق ايران خبر مي‌دهد كه چين برنامه‌ دارد ميزان زعفران توليدي خود را تا 100 تن افزايش دهد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: اردوغان زمانی نفت می‌دزدید و حالا زمین می‌دزدد

ویدئو: انتخابات کانادا؛ جاستین ترودو دولت اقلیت تشکیل می‌دهد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر