چالش کارگران با پیشرفت تکنولوژی

شناسه خبر: 187644 سرویس: توسعه ، جهان ، کسب و کار ، گوناگون پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸, ۱۳ : ۱۹ : ۰۰
چالش کارگران با پیشرفت تکنولوژی
«شامینا سینگ»، رئیس مرکز توسعه فراگیر و معاون اجرایی توسعه پایدار در MasterCard است.
۵۵آنلاین :

زمانی که نوآوری‌های تکنولوژیک اقتصاد ما را دگرگون می‌کنند، کارگران در سراسر جهان هر کاری که لازم است را انجام می‌دهند -چه عبور از مرز، تغییر شغل یا شروع کسب‌وکار- تا شانسی برای پیشرفت و کسب درآمد داشته باشند. با این حال، شبکه‌های امنیت اجتماعی نسبت به تغییر بسیار کندتر عمل کرده و از آن جا مانده‌اند، به این معنی که کارگران در این گذار، بسیار آسیب‌پذیر هستند. اما چه چیزی از کارگران در بازار کار آینده محافظت می‌کند؟در گذشته نه چندان دور، اغلب کارگران در صنایع یکنواختی برای بیشتر حرفه‌ها، استخدام می‌شدند. اما امروزه تقریبا ۴۰ درصد از افراد شاغل در اتحادیه اروپا یا بی‌قاعده کار می‌کنند (نه تحت یک قرارداد تمام وقت) یا به‌طور خوداشتغالی مشغول هستند. هر آمریکایی به‌طور متوسط ۱۱ شغل در طول زندگی خود را تجربه و با شغل‌های متعدد در طول یک زمان کار می‌کند.  در سطح جهانی، موسسه جهانی مکینزی تخمین می‌زند که تا سال ۲۰۳۰ حدود ۳۷۵ میلیون کارگر (۱۴ درصد نیروی کار) باید دسته‌های شغلی‌شان را به منظور تطبیق با نیازهای جدید بازار کار، تغییر دهند.


منبع : اقتصاد نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر