نتیجه‌ای یافت نشد.

پیش از شروع مسیر رشد، کسب‌وکارتان را برایش آماده کنید

شناسه خبر: 175049 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، گوناگون سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸, ۱۲ : ۲۰ : ۰۰
پیش از شروع مسیر رشد، کسب‌وکارتان را برایش آماده کنید
قرارگیری در مسیر رشد یکی از آرزوهای هر کارآفرین و بنیان‌گذار کسب‌وکار است که درصورت آماده‌نبودن برای آن، عواقب نگران‌کننده‌ای در انتظارش خواهد بود.
۵۵آنلاین :

هر کارآفرین یا مدیر کسب‌وکاری در رؤیاهایش روزی را می‌بیند که شرکتش به رشد کافی رسیده باشد و درآمد مناسب برای استقلال مالی را تأمین کند؛ روزی که سفارش خدمات یا محصولات با روالی مناسب افزایش می‌یابد و مشتریان متعددی با شرکت ارتباط دارند. قطعا رسیدن به چنین مرحله‌ای در ذهن تمامی بنیان‌گذاران وجود دارد و آن‌ها تلاش می‌کنند تا با رسیدن به آن، کمی از استرس‌های روزمره رهایی یابند.

 

رسیدن به رشد و جریان درآمدی مناسب را می‌توان هدف هر بنیان‌گذار استارتاپ دانست. آن‌ها کسب‌وکار مدنظر خود را راه‌اندازی می‌کنند تا به امنیت مالی برسند و روی زندگی افراد مرتبط با آن تأثیر بگذارند. قطعا رسیدن به چنین هدفی آسان نیست و نیازمند ازخودگذشتگی‌هایی خواهد بود که شاید در تصور افراد نگنجد.

کارآفرینان با اختصاص منابع کافی زمانی و پولی و برنامه‌ریزی‌های صحیح، می‌توانند به اهداف مذکور دست پیدا کنند. اختصاص منابع با هدف ساختن بنیادی محکم برای کسب‌وکار، می‌تواند درکنار برنامه‌های دقیق بازاریابی و فروش، شما را وارد مسیر رشد کند. البته پیش از واردشدن به چنین مسیری، باید آمادگی آن را داشته باشید تا به‌عنوان مثال، پس از افزایش شدید مشتریان، توانایی خدمت‌رسانی به همه‌ی آن‌ها را داشته باشید.

آماده‌سازی سیستم

رشد همان‌طورکه هدف بسیاری از کسب‌وکارها محسوب می‌شود، می‌تواند شروعی بر سقوط آن‌ها نیز باشد. کارآفرینان برای جلوگیری از سقوط باید پیش از واردشدن به مسیر، زیرساخت و سیستم مناسب برای مدیریت آن را تأمین کنند. به‌عنوان مثال، پس از قرارگیری در مسیر رشد، سفارش‌های مشتریان افزایش می‌یابد و شما باید پیش‌ازآن، برای اجرای سفارش‌ها و تأمین نیازها آماده باشید.

growth

داستان‌های متعددی از کسب‌وکارهایی وجود دارند که با روش‌های گوناگون جذب سرمایه یا بازاریابی حرفه‌ای، به‌سرعت وارد مسیر رشد شده‌اند. بسیاری از آن‌ها آمادگی چنین حجمی از پیشرفت را نداشته‌اند و درنتیجه، در مسیر شکست قرار گرفتند. درواقع با چنین روندی، رشد سریع به‌عنوان قله‌ی آخر کسب‌وکار عمل می‌کند و از آنجا، سقوط به نابودی شروع می‌شود.

زمان مناسب برای راه‌اندازی سیستم و زیرساخت، پیش از ورود به مسیر رشد است. به‌بیان‌دیگر، باید کسب‌وکار خود را برای هدف نهایی و نه آنچه الآن هستید، آماده کنید. اگر پیش از شروع مسیر رشد، پیش‌نیازهای فنی و حتی فرهنگی را برایش آماده کنید، هجوم مشتریان و سفارش‌های جدید ضربه‌ای به کسب‌وکار نخواهد زد. در آن حالت، برای همه‌ی سفارش‌های جدید راهکاری دارید و مدیریت آن‌ها دشوار نخواهد بود.

استراتژی تفکر روبه‌جلو

سیستم‌ها پیش‌نیاز آماده‌سازی برای رشد هستند

امکانات دنیای امروز به بنیان‌گذاران قدرت می‌دهد سیستم‌ها را با هزینه و درگیری بسیار کمتر راه‌اندازی کنند. اینترنت و فناوری‌های مرتبط و نرم‌افزارهای گوناگون، امکان راه‌اندازی سیستم‌هایی را به ما می‌دهند که توانایی مدیریت رشد را دارند. به‌علاوه، همکاری با شرکت‌ها و سازمان‌های دیگر نیز آسان‌تر شده و می‌توان درکنار دیگران، سیستم‌های بهینه‌تری برای رشد آماده کرد.

به‌عنوان نمونه‌ای از همکاری‌های استراتژیک تصور کنید که آژانس بازاریابی دیجیتال دارید. شما استراتژی‌های بازاریابی در دنیای مدرن و روش‌های آن را به مشتریان آموزش و به سازمان‌های بزرگ نیز مشاوره می‌دهید. فرض کنید یکی از مشتریان به راه‌اندازی راهکارهای شما تمایل پیدا می‌کند؛ اما ابزارهای لازم برای اجرای آن را ندارد. درنتیجه، مشتری از آژانس شما درخواست می‌کند تا راه‌اندازی استراتژی را نیز خودتان انجام دهید.

Growth Stage

در سفارش بالا، فرض کنید امکان راه‌اندازی زیرساخت‌های بازاریابی دیجیتال برای مشتری را ندارید. در چنین موقعیتی، از قبل با یکی از شرکت‌های فعال در راه‌اندازی همکاری و مراوده کرده‌اید و اجرا را به آن‌ها محول می‌کنید. شرکت مذکور به‌عنوان پیمان‌کار دوم پروژه وارد عمل می‌شود و مواردی همچون وب‌سایت و تبلیغات را با هدف بازاریابی دیجیتال فراهم می‌کند. درنهایت، شما دستاورد آن‌ها را به‌عنوان محصول شرکت خود به مشتری تحویل می‌دهید.

در سناریو پیمان‌کار یا شریک دوم می‌توان همه‌ی طرفین حاضر در پروژه را برنده دانست و چنین رویکردی را می‌توان در انواع کسب‌وکارها به‌کار گرفت. درواقع، با برنامه‌ریزی این‌چنینی شما پیش از رشد، سیستم مورد‌نیاز را به‌صورت همکاری با دیگر شرکت‌ها برای آن فراهم خواهید کرد. به‌بیان‌دیگر، طوری برنامه‌ریزی می‌کنید که آینده را به‌عنوان هدف در سر داشته باشید.

دراختیارداشتن سیستم، یعنی بخش‌های موردنیاز برای مدیریت سفارش‌ها را در ساختار شرکت راه‌اندازی و تیم فنی را حتی به‌صورت دورکار تشکیل داده باشید و ساختارهای لازم برای تولید محصول (حتی به‌صورت مشارکتی) را نیز آماده کرده باشید. درنهایت، عناصر فروش و بازاریابی باید دقیقا برنامه‌ریزی‌شده باشند و منابع مالی نیز برای فراهم‌کردن نیازهای بیشتر در آینده ذخیره شوند.

درنهایت، فراموش نکنید رشد می‌تواند هدفی در میانه‌ی مسیر رشد کسب‌وکار باشد و نباید آن را به چشم هدفی نهایی ببینید؛ چراکه ممکن است به نقطه‌ی اوج آخر شما تبدیل شود. آماده‌سازی زیرساخت و سیستم‌ها را برای رشد بهتر و از آن مهم‌تر، نیاز احتمالی به تغییر سیستم‌ها در زمان رشد را در نظر بگیرید. با آمادگی این‌چنینی، می‌توان امیدوار بود رشد فروش و درآمد به موفقیت‌های آتی منجر شود.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر