پیش‌بینی هوای ناسالم برای ۵ شهر صنعتی طی سه روز آینده

شناسه خبر: 124605 سرویس: اجتماعی شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶, ۴۳ : ۰۷ : ۰۰
پیش‌بینی هوای ناسالم برای ۵ شهر صنعتی طی سه روز آینده
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش آلاینده‌ها در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز خبر داد و گفت: امروز و فردا (13 و 14 بهمن ماه)در این شهرها هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و طی روز یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های سنی پیش‌بینی می‌شود.
۵۵آنلاین :

احد وظیفه  شرایط جوی کشور را پیش‌بینی و اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در سه روز آینده در غالب مناطق کشور جو پایدار پیش بینی می‌شود که پیامد آن انباشت آلاینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت است. در این مدت روند افزایش تدریجی دما در اغلب مناطق کشور پیش بینی می‌شود.

احتمال ریزش بهمن و یخ زدگی معابر در نیمه شمالی کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: به سبب دمای زیر صفر در اکثر مناطق نیمه شمالی کشور، یخ‌زدگی معابر عمومی و جاده‌های بین شهری پیش بینی می‌شود همچنین احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده‌های کوهستانی وجود دارد.

وظیفه تاکید کرد: مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس تا اوایل وقت فردا به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا و پس فردا صاف است

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی شرایط جوی تهران را طی دو روز آینده پیش بینی کرد و گفت:‌ آسمان تهران فردا (۱۴ بهمن ماه) صاف همراه با غبار محلی، اوایل شب نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود که بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز8 و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان پایتخت در روز یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) صاف تا کمی ابری همراه با غبار پیش بینی می‌شود و بیشترین و کمترین دمای تهران در روز یکشنبه ۹ و ۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی همچنین با اشاره به آخرین اطلاعیه این سازمان اظهار کرد: با توجه به پایداری جو، سکون نسبی هوا و افزایش آلاینده‌ها هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز طی امروز و فردا (شنبه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و طی روز یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های سنی پیش بینی می‌شود. توصیه می‌شود در این مدت شهروندان و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرورش مردمان هزار چهره‎‌ی هزار رنگ

چه اصراری است به تشویق مردم به دروغ گویی؟ چرا دوست داریم مردم تظاهر کنند و با اینکه تا به حال پای‌شان را در نماز جمعه نگذاشته‌اند، بگویند ما هر هفته با تمام اعضای خانواده به نماز جمعه می‌رویم.

به داد چغاگاوانه برسید

«از یک سو تصاویرِ جدید، از انتقال دستگاه‌های سنگین حفاری به محوطه تاریخی اسلام‌آباد غرب خبر می‌رسد و از سوی دیگر مسولان میراث فرهنگی کرمانشاه می‌گویند در برابر حفاظت از محوطه چغاگاوانه تنها مانده‌اند.»

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر