پیروزی تاریخی تیم ملی زنان آمریکا مقابل تایلند؛ پرگل‌ترین مسابقات جام‌جهانی کدامند؟

شناسه خبر: 176784 سرویس: جهان ، ورزشی ، گوناگون چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸, ۲۹ : ۱۸ : ۰۰
پیروزی تاریخی تیم ملی زنان آمریکا مقابل تایلند؛ پرگل‌ترین مسابقات جام‌جهانی کدامند؟
تیم ملی فوتبال آمریکا در مسابقه ای که در تاریخ رقابت های جام جهانی زنان به یادگار خواهد ماند شروعی خیره کننده داشت و با ۱۳ گل از سد حریف خود تایوان گذشت.
۵۵آنلاین :

تیم زنان آمریکا که عنوان قهرمانی جهان را یدک می کشد در نخستین دیدار خود در چارچوب این رقابت ها به تیم آسیایی و کم نام و نشان تایلند رحم نکردند و با گلباران دروازه حریف برای دیگر رقبا در این تورنمنت خط و نشان کشیدند.

 

سیزده گلی که زنان آمریکایی وارد دروازه تایلند کردند به نوشته برخی رسانه ها بیش از نتیجه یک مسابقه ورزشی به «قلع و قمع» حریف شبیه بود.

ستاره دیدار سه شنبه شب میان ایالات متحده و تایلند الکس مورگان، مهاجم نام آشنا و پرفروغ تیم آمریکا بود که به تنهایی پنج بار دروازه حریف را باز کرد.

 

مورگان بدین ترتیب پس از میچل ایکرز، ملی پوش سابق تیم زنان آمریکا دومین بازیکن تاریخ جام جهانی زنان شد که پنج بار در یکی از مسابقات این تورمنت وارد دروازه حریفان کرده است. ایکرز همین رکورد را در سال ۱۹۹۱ به نام خود ثبت کرده بود.

پیروزی سیزده گله زنان آمریکایی مقابل تایلند همچنین رکوردی جدید در تاریخ مسابقات جام جهانی زنان به شمار می رود.

رویترز

الکس مورگان شادی گل خود را در آغوش مگان راپینو جشن می گیردرویترز

تیم ملی زنان آلمان پیش از این با زدن ۱۱ گل به آرژانتین در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۷ چین رکورد دار پرگل ترین پیروزی در این مسابقات بود. زنان آلمانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ کانادا نیز موفق شده بودند ۱۰ بار دروازه تیم ساحل عاج را باز کنند.

گفتنی است که سنگین ترین باخت در مسابقات جام جهانی مردان به نام تیم السالوادور ثبت شده است که در رقابت های سال ۱۹۸۲ با نتیجه ۱۰ به ۱ مقابل مجارستان تن به شکست دادند.

پیروزی ۹ بر صفر تیم های مجارستان مقابل کره جنوبی در سال ۱۹۵۴ و یوگسلاوی مقابل زئیر در سال ۱۹۷۴ نیز از جمله بردهای پل گل تاریخ مسابقات جام جهانی مردان به شمار می رود.

به این مجموعه همچنین می توان پیروزی ۸ بر صفر تیم ملی مردان آلمان مقابل عربستان سعودی و نیز برد غیر منتظره و ماندگار ۷ بر ۱ ژرمن ها مقابل برزیل، میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ را اضافه کرد.


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر