نتیجه‌ای یافت نشد.

پیروزی تاریخی تیم ملی زنان آمریکا مقابل تایلند؛ پرگل‌ترین مسابقات جام‌جهانی کدامند؟

شناسه خبر: 176784 سرویس: جهان ، ورزشی ، گوناگون چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸, ۲۹ : ۱۸ : ۰۰
پیروزی تاریخی تیم ملی زنان آمریکا مقابل تایلند؛ پرگل‌ترین مسابقات جام‌جهانی کدامند؟
تیم ملی فوتبال آمریکا در مسابقه ای که در تاریخ رقابت های جام جهانی زنان به یادگار خواهد ماند شروعی خیره کننده داشت و با ۱۳ گل از سد حریف خود تایوان گذشت.
۵۵آنلاین :

تیم زنان آمریکا که عنوان قهرمانی جهان را یدک می کشد در نخستین دیدار خود در چارچوب این رقابت ها به تیم آسیایی و کم نام و نشان تایلند رحم نکردند و با گلباران دروازه حریف برای دیگر رقبا در این تورنمنت خط و نشان کشیدند.

 

سیزده گلی که زنان آمریکایی وارد دروازه تایلند کردند به نوشته برخی رسانه ها بیش از نتیجه یک مسابقه ورزشی به «قلع و قمع» حریف شبیه بود.

ستاره دیدار سه شنبه شب میان ایالات متحده و تایلند الکس مورگان، مهاجم نام آشنا و پرفروغ تیم آمریکا بود که به تنهایی پنج بار دروازه حریف را باز کرد.

 

مورگان بدین ترتیب پس از میچل ایکرز، ملی پوش سابق تیم زنان آمریکا دومین بازیکن تاریخ جام جهانی زنان شد که پنج بار در یکی از مسابقات این تورمنت وارد دروازه حریفان کرده است. ایکرز همین رکورد را در سال ۱۹۹۱ به نام خود ثبت کرده بود.

پیروزی سیزده گله زنان آمریکایی مقابل تایلند همچنین رکوردی جدید در تاریخ مسابقات جام جهانی زنان به شمار می رود.

رویترز

الکس مورگان شادی گل خود را در آغوش مگان راپینو جشن می گیردرویترز

تیم ملی زنان آلمان پیش از این با زدن ۱۱ گل به آرژانتین در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۷ چین رکورد دار پرگل ترین پیروزی در این مسابقات بود. زنان آلمانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ کانادا نیز موفق شده بودند ۱۰ بار دروازه تیم ساحل عاج را باز کنند.

گفتنی است که سنگین ترین باخت در مسابقات جام جهانی مردان به نام تیم السالوادور ثبت شده است که در رقابت های سال ۱۹۸۲ با نتیجه ۱۰ به ۱ مقابل مجارستان تن به شکست دادند.

پیروزی ۹ بر صفر تیم های مجارستان مقابل کره جنوبی در سال ۱۹۵۴ و یوگسلاوی مقابل زئیر در سال ۱۹۷۴ نیز از جمله بردهای پل گل تاریخ مسابقات جام جهانی مردان به شمار می رود.

به این مجموعه همچنین می توان پیروزی ۸ بر صفر تیم ملی مردان آلمان مقابل عربستان سعودی و نیز برد غیر منتظره و ماندگار ۷ بر ۱ ژرمن ها مقابل برزیل، میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ را اضافه کرد.


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر