پیام‌های ارزی رئیس کل بانک مرکزی

شناسه خبر: 189182 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸, ۳۴ : ۱۱ : ۰۰
پیام‌های ارزی رئیس کل بانک مرکزی
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به سه فشار تقاضا برای ارز ناشی از متقاضیان ارز عمره مستحبی، متقاضیان ارز سفر به عراق و واردات کالاهای اساسی و ضروری (۱۶میلیارد یورو برایشش ماه) گفته است: علیرغم تداوم فشار حداکثری، بازار ارز به روند باثبات خود ادامه می‌دهد.
۵۵آنلاین :

او در پست اینستاگرامی خود هرچند ابتدا نوشته است «علیرغم تداوم فشار حداکثری، بازار ارز به روند باثبات خود ادامه می‌دهد و شرایط تحت کنترل و رصد است.» اما در ادامه به سه عاملی که تقاضا برای ارز را تحت فشار قرار می‌دهد اشاره کرده است.

به گفته او، «طی کمتر از شش ماه نخست سال جاری بیش از ۱۶ میلیارد یورو برای کالاها و خدمات اساسی و ضروری کشور از طریق بانک مرکزی و سامانه نیما و سایر روش‌ها تعیین شده است. این روند به حول و مدد الهی ادامه خواهد داشت.»

سپس وی اشاره کرده که جدای از نیاز ارزی برای واردات کالاهای اساسی عاملی دیگر برای افزایش تقاضا در بازار ارز وجود دارد. طبق نوشته او، «بانک مرکزی تلاش خود را برای تامین نیاز ارزی حج واجب انجام داد، اما با توجه به شرایط پیچیده ارزی کشور، اولویت بانک تامین نیازهای اساسی و دارو است. لذا، در مقطع کنونی، تامین ارز عمره مستحبی نمی‌تواند در اولویت کاری بانک باشد.»

سومین عاملی هم که بازار ارز را می‌تواند تحت فشار قرار دهد مربوط به متقاضیان سفر زیارتی به عراق است. همتی در این مورد اظهار کرده است: «متاسفانه تلاش و مذاکره با مسئولین عراقی برای تامین دینار برای زوار بزرگداشت حماسه عظیم اربعین به نتیجه نرسید. لذا با عنایت به تجربه تلخ سال گذشته در جریان توزیع ارز در داخل عراق، زائران عزیزی که نیاز به ارز دارند می‌توانند از هم اکنون از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز نسبت به تهیه آن اقدام نمایند.»

با این اظهارات او، به نظر می‌رسد سه ارز دلار، یورو و دینار بیشتر از ارزهای دیگر تحت فشار تقاضاهای مورد اشاره او باشند، اما با وجود این، همتی تصریح کرده است: علیرغم تداوم فشار حداکثری، بازار ارز به روند با ثبات خود ادامه می‌دهد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ ۰۷:۱۱
دلار به زودی به بالای ۲۰هزار تومان و به تبع آن طلا هم به گرمی ۶۵۰الی الی ۷۰۰هزار تومان خواهد رسید.
0 0 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ ۰۷:۱۱
دلار به زودی به بالای ۲۰هزار تومان و به تبع آن طلا هم به گرمی ۶۵۰الی الی ۷۰۰هزار تومان خواهد رسید.
0 0 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر