پمپئو: فشارهای آمریکا بر سوریه ادامه می یابد

شناسه خبر: 191613 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸, ۴۸ : ۰۰ : ۰۰
پمپئو: فشارهای آمریکا بر سوریه ادامه می یابد
مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا روز پنجشنبه با بیان اینکه فشارها به سوریه ادامه خواهد یافت، گفت: واشنگتن برای تحقیقات بیشتر در مورد تسلیحات شیمیایی سوریه ۴.۵ میلیون دلار اختصاص داده است.
۵۵آنلاین :

وزیر امورخارجه آمریکا در کنفرانس خبری هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد: ایالات متحده به این نتیجه رسیده است که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در حملات ماه مه (خرداد) در حمله به شهر ادلب از گاز کلر استفاده کرده است. 
امریکا پیش از این گفته بود که مظنون به حمله استفاده از سلاح های شیمیایی در شهر ادلب در ماه مه است اما به دنبال اطلاعات بیشتر است.
پمپئو در مورد مذاکرات با کره شمالی گفت: امریکا نتوانسته است در ماه سپتامبر (مهرماه) نشستی با کره شمالی ترتیب دهد، اما واشنگتن آماده برگزاری دیدار دوباره میان رهبران دو کشور است و ما معتقدیم که انجام این دیدار کار مهمی است.
مذاکرات با هدف برچیده شدن برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی از زمان نشست دوم که بدون نتیجه بود، میان دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ماه فوریه (اسفند) متوقف شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا انسان ها کار را به پایان نمی رسانند؟

لحظه تحویل سال اخیری را که گذشت به خاطر دارید چه قولی به خودتان داده اید؟ آیا به آن قول و حرف هایی که زده اید پایبند بوده اید؟ به ۱۰ سال گذشته برگردید.

این کتاب‌ها را نخوانید

آثاری که بعد از چند بار تجدید چاپ از بازار جمع آوری می‌شود

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر