پمپئو: از ادامه حملات اسرائیل به سوریه حمایت می‌کنیم

شناسه خبر: 147452 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷, ۵۴ : ۱۲ : ۰۰
پمپئو: از ادامه حملات اسرائیل به سوریه حمایت می‌کنیم
وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی خود در اندیشکده صهیونیستی جینسا گفت ایالات متحده از ادامه حملات اسرائیل علیه اهداف ایرانی در سوریه حمایت خواهد کرد.
۵۵آنلاین :

وزیر امور خارجه آمریکا به رژیم صهیونیستی برای ادامه حملات خودسرانه خود به سوریه و نقض حاکمیت ملی این کشور چراغ سبز نشان داد.

مایک پمپئو که در نشست اندیشکده صهیونیستی جینسا (موسسه یهودی برای امنیت ملی آمریکا) سخنرانی می‌کرد، در این باره و بدون اشاره به کمک‌های مالی، پزشکی و تسلیحاتی اثبات‌شده‌ی رژیم صهیونیستی به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه گفت: «اسرائیل مانند هر کشور دیگری حق دارد از حاکمیت خودش دفاع کند. این بدان معناست که ما همچنان از حق اسرائیل برای هدف قرار دادن شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه -مادامیکه تهدیدشان پابرجا باشد- حمایت خواهیم کرد.»

وی در ادامه اضافه کرد: «تحت رهبری پرزیدنت ترامپ، ایالات متحده محکم در کنار اسرائیل خواهد ایستاد و رابطه ما قوی‌تر از همیشه خواهد بود.»

پمپئو همچنین اعلام کرد مادامیکه ایران در سوریه حضور داشته باشد، آمریکا یک دلار هم برای بازسازی این کشور کمک نخواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا در این سخنرانی در اظهاراتی مضحک به مقایسه ایران با رژیم صهیونیستی نیز پرداخت و گفت در حالی که اسرائیل "یک کشور دموکراتیک و صلح‌طلب" است، ایران از تروریسم حمایت می‌کند و در هر گوشه از خاورمیانه به دنبال ضربه زدن به منافع آمریکا است.

پمپئو در حالی اسرائیل را در این سخنرانی، "دموکراتیک" خطاب کرد که حدود سه ماه پیش، این رژیم در پارلمان خود قانون نژادپرستانه‌ای موسوم به «کشور یهود» را تصویب کرد که حق تعیین سرنوشت در سرزمین‌های اشغالی را تنها متعلق به یهودیان می‌داند.

این قانون به اندازه‌ای تبعیض‌آمیز است که حتی گروه‌هایی از صهیونیست‌های ساکن اراضی اشغالی نیز با برپایی تظاهرات به آن اعتراض کردند. احمد طیبی، نماینده عرب پارلمان رژیم صهیونیستی نیز تصویب این قانون را «مرگ دموکراسی» خواند


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر